Najnowsze

Najnowsze

Badanie pulsoksymetrem. O czym pamiętać, by pomiar wyszedł poprawnie?

Ministerstwo Zdrowia postanowiło uruchomić system zdalnego monitoringu parametrów u chorych na COVID-19. Pacjenci z grup podwyższonego ryzyka mają otrzymywać pulsoksymetry, by badać poziom tlenu w krwi tętniczej. Resort podzielił się infografiką, w której poinformował, jakie czynniki mogą wpłynąć na nieprawidłowy pomiar urządzeniem.

30. nazwana burza na Atlantyku zagraża Karaibom i Ameryce Środkowej

Tropikalna burza Jota, która w piątek uformowała się w rejonie Zatoki Meksykańskiej, może przekształcić się w poważny huragan. Zdaniem synoptyków, swoim zasięgiem obejmie Karaiby, a na początku przyszłego tygodnia uderzy w Amerykę Środkową. Zaledwie kilka dni temu te same regiony zmagały się z huraganem Eta.

Jak zapanować nad trudnością w oddychaniu? Zestaw prostych ćwiczeń

Jednym z objawów choroby COVID-19 są trudności w oddychaniu, ale uczucie duszności, jak i przewlekłe zmęczenie nie zawsze kończą się wraz z chwilą wyzdrowienia. Fizjoterapeutka doktor Anna Pyszora opisała na antenie TVN24 kilka prostych ćwiczeń do wykonania w domu, dzięki którym można zmniejszyć wysiłek oddechowy.

"Woda dotarła na drugie piętro naszego domu"

Kilkanaście dni po tym, jak przez Filipiny przetoczył się najsilniejszy cyklon tropikalny, który w tym roku zszedł na ląd, mieszkańcy archipelagu zostali poszkodowani przez kolejny żywioł. Tajfun Vamco zostawił po sobie dziesiątki ofiar śmiertelnych, dziesiątki tysięcy zalanych domów i miliony gospodarstw bez prądu.

Pogoda na 5 dni: idą zmiany

Po wielu dniach bez opadów, w ciągu najbliższych dni mieszkańcy niektórych regionów kraju powinni spodziewać się deszczu. Z kolei w innych miejscach przez chmury będzie przebijać się słońce. Nadal jednak czekają nas mgliste poranki.

Kontynuacja obostrzeń. Jak wpłynie na rozwój epidemii w Polsce?

Jakiego rozwoju epidemii COVID-19 w Polsce można spodziewać się, zakładając, że nadal będzie obowiązywać tak zwany częściowy lockdown, czyli aktualne obostrzenia? Eksperci z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego przygotowali prognozę na następne tygodnie.

Doktor Sutkowski: jesteśmy blisko lockdownu, przespaliśmy kilka miesięcy

Polska nieuchronnie zmierza w kierunku całkowitego lockdownu, ponieważ wciąż wiele osób lekceważy obostrzenia - przekazał Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Ekspert zwrócił także uwagę, że zarówno dzienna liczba nowych przypadków zakażeń, jak i dzienny bilans śmierci ustabilizowały się na bardzo wysokim poziomie.

Psychoza, majaczenie. Objawy infekcji koronawirusem SARS-CoV-2

Gorączka i majaczenie mogą być wczesnymi objawami COVID-19 - informują hiszpańscy naukowcy. W badaniach, prowadzonych w chińskiej prowincji Wuhan oraz w Wielkiej Brytanii, u ponad jednej trzeciej pacjentów chorych na COVID-19 wystąpiły zaburzenia świadomości.

Jak leczyć COVID-19? Profesor Flisiak przedstawił najnowsze rekomendacje

Leczenie choroby wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 zależy od stadia choroby, w którym jest pacjent. Pierwsze jest bezobjawowe lub skąpoobjawowe, drugie powinno już być leczone w szpitalu. W stadium trzecim dochodzi do burzy cytokinowej, a w czwartym toczy się już walka o życie - wylicza profesor Robert Flisiak.