Najnowsze

13 Polaków chce kolonizować Marsa. Przejdą rekrutację?

Najnowsze

Mars OneProjekt przyszłej bazy na Marsie

Już 13 Polaków wysłało swoje aplikacje do udziału w kolonizacji Marsa. Wszystkich chętnych do wyprawy w jedną stronę na Czerwoną Planetę jest już ponad 165 tys. To ostatnie chwile, żeby zgłosić się do projektu Mars One.

31 sierpnia to ostatni dzień, w którym chętni do podboju Marsa mogą się zarejestrować na stronie apply.mars-one.com. Potem fundacja Mars One przewiduje jeszcze pięć dni na uzupełnienie aplikacji. Na dziesięć dni przed zamknięciem rekrutacji informowała na swojej stronie internetowej, że zgłosiło się już ponad 165 tys. osób z całego świata.

Przeważają Amerykanie - ich aplikacje stanowią ok. 23 proc. całości. Za nimi pod względem ilości ochotników plasują się Chiny, Brazylia, Indie, Rosja, Wielka Brytania, Meksyk, Kanada, Hiszpania i Filipiny. Po zamknięciu listy okaże się, czy nastąpiła jakaś zmiana w tych tendencjach. Z Polski zgłosiło się dotychczas 13 kandydatów.

Ma być ich czworo

Wszystkie wnioski zostaną sprawdzone przez zespół ekspertów zainicjowanego w maju 2012 r. programu Mars One. Mają oni wybrać osoby, które przejdą do następnego etapu selekcji. Organizatorzy chcą w internetowym głosowaniu wyłonić cztery osoby (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) z czterech różnych kontynentów, które polecą w kosmos.

Zanim kandydaci zamieszkają w kolonii na Czerwonej Planecie, przed lotem spędzą siedem lat na przygotowaniach. W tym czasie przejdą specjalny trening, mieszkając w prawie identycznych warunkach jak te, które panują na Marsie.

Autor: js/ja / Źródło: ENEX, .mars-one.com, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mars One

Pozostałe wiadomości