Lany poniedziałek w wielu regionach kraju zapowiada się burzowo. Nad Krakowem zachmurzyło się już o poranku. Pojawiły się nawet chmury mammatus. Zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Karola Nienartowicza.
Tej nocy mogliśmy oglądać Pełnię Różowego Księżyca. Była to jednocześnie tak zwana superpełnia, ponieważ nasz satelita znajdował się w bliskiej odległości od Ziemi. Na Kontakt 24 wysłaliście zdjęcia i nagrania ze swoich obserwacji.
Na Kontakt 24 otrzymujemy wiele zdjęć, które dokumentują pogodę ostatniego dnia marca. Widać na nich, że zima nie chce ustąpić miejsca wiośnie, choć ta panuje już od ponad tygodnia.
W nocy z soboty na niedzielę mogliśmy oglądać koniunkcję Księżyca i Wenus. Zjawisko było bardzo dobrze widoczne już w godzinach wieczornych. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia z Waszych obserwacji.
Jasno świecący Księżyc zobaczyliśmy w nocy ze środy na czwartek i będziemy mogli go obserwować także - tam, gdzie pogoda pozwoli - w nocy z czwartku na piątek.
Częściowe zaćmienie księżyca osiągnęło maksimum w poniedziałek o godzinie 20.22. Była to ostatnia w tym roku szansa na zobaczenie tego zjawiska. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy wiele Waszych zdjęć.
Bezchmurne niebo, intensywne słońce oraz odsłonięte podłoże to warunki wręcz stworzone do powstawania niewielkich "trąb powietrznych" - diabełków pyłowych. Film otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Zanim zaczęło padać i grzmieć, mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mieli w czwartek okazję zobaczyć spektakularne chmury. Do redakcji Kontaktu 24 napłynęły liczne zdjęcia, między innymi z Mielna czy Jarosławca
To była niespokojna noc w niektórych regionach Polski. Zagrzmiało w województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim. Burzom towarzyszył porywisty wiatr oraz gradobicia. Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was relacje pogodowe.
Województwo pomorskie zmaga się z bardzo trudną sytuacją pogodową oraz z jej skutkami. W czwartek występowały intensywne deszcze, które zalały Gdańsk. W piątek nad Chojnicami i Czerskiem przeszło gradobicie.
W niedzielę przez Polskę przetoczyły się gwałtowne burze. Strażacy interweniowali prawie tysiąc razy, głównie wypompowując wodę i usuwając powalone konary drzew. Zobacz materiały Reporterów 24.
Pogoda potrafi zaskoczyć. Przekonał się o tym kierowca, który w piątek znajdował się w województwie podkarpackim w okolicy Ropczyc. Uchwycił on moment, uderzenia pioruna w rosnące nieopodal drzewo. Był to dosłownie ułamek sekundy.
Potężne burze przeszły nad południowym wschodem Polski. Najgorsza sytuacja panowała w województwie podkarpackim, gdzie strażacy interweniowali ponad 100 razy.
Na skutek burz mocno ucierpiała Wielkopolska. W kilku powiatach pozalewało drogi, pozrywało dachy. Także w Warszawie i we Wrocławiu pogoda mocno dała się we znaki.
Trwa usuwanie skutków burz, które w piątek spustoszyły miejscowości w województwach śląskim, lubuskim, opolskim. Na Śląsku zniszczonych zostało kilkadziesiąt budynków, załamanie pogody okazało się też bardzo dotkliwe dla rolników.
Burzowy czwartek zebrał swoje żniwo w całym kraju. Skala zniszczeń była ogromna, a straż nie nadążała ze zgłoszeniami. Nic dziwnego: w całym kraju zgłoszeń w związku z niszczycielskimi burzami było ponad dwa tysiące.
W prawie całej Polsce środa i noc ze środy na czwartek były burzowe. Doszło do wielu zniszczeń. W Gorzowie Wielkopolskim "utonęły" dwa samochody, na terenie województwa mazowieckiego miało miejsce 350 interwencji strażaków, a na Ziemi Łódzkiej tysiące gospodarstw nie mają prądu.
Nad południem Polski przeszły we wtorek wieczorem gwałtowne burze. Na Podkarpaciu intensywne opady deszczu zalały drogi, a także podtopiły domy. Jak podała straż pożarna, na terenie województwa odnotowano 45 zgłoszeń. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy także Wasze materiały obrazujące burze z gradobiciem w województwach opolskim i małopolskim.
Piękny wał szkwałowy pojawił się w niedzielę nad Białymstokiem. Możemy go podziwiać dzięki użytkownikom Kontaktu 24. O tym, jak powstał i co oznacza, wyczerpująco opowiada nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.
W piątkowe południe nad Krakowem przeszła ogromna nawałnica. Silny wiatr połamał wiele drzew, zalane zostały ulice miasta. Strażacy interweniowali w ciągu godziny około stu razy. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy wiele relacji z Małopolski.
Na czwartek przypada pierwszy dzień kalendarzowego lata. Natomiast w środę wystąpiło przesilenie letnie i był to najdłuższy dzień roku. Zobacz letnie zdjęcia nadesłane na Kontakt 24.
Nad północno-wschodnią Polską przechodzą burze z ulewami i gradem. Na Kontakt 24 dostajemy materiały użytkowników związane z niebezpieczną pogodą w Polsce. Zobacz zdjęcia i filmy.