Kontakt24

Kontakt24

Choć wiedzieliśmy, że warunki do obserwacji poniedziałkowej koniunkcji Jowisza i Księżyca będą dobre, to takich zdjęć się nie spodziewaliśmy. Reporter 24 w Kontakcie Meteo zamieścił fotografie, na których widać nie tylko kratery na ziemskim satelicie, ale też gazową powierzchnię największej planety naszego układu.

Poniedziałkowy wschód słońca został nazwany przez internautów "syberyjskim". A to za sprawą siarczystego mrozu, dochodzącego nawet do -32,5 st. C, a także niezwykłych kolorów jutrzenki. Na Kontakt Meteo dostaliśmy mnóstwo zdjęć z całej Polski.

Poniedziałkowy poranek przywitał nas siarczystymi mrozami. Aż -32,5 st. C pokazał termometr Reportera 24 z Podhala. Takich mrozów już dawno w Polsce nie było. W Kontakcie Meteo internauci śledzą spadek temperatur.

Mróz, który nie opuszcza nas już od kilku dni, tworzy niezwykłe wzory na szybach okien w domach Reporterów 24. Szron wygląda jak wyrzeźbiony lub namalowany przez artystę.

Wyż znad Rosji, przez który w Polsce jest coraz zimniej, przynosi ze sobą też sporo słońca. Najbliższa Ziemi gwiazda inspiruje Reporterów 24 do uwieczniania tego, co się z nią dzieje na naszym niebie.

Zwisające z dachów sople lodu to niewątpliwie jeden z symboli zimy. Czasem zdarza się, że sople przybierają inny kształt niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

W sobotę Słońcu towarzyszyło kilka zjawisk. Okrągła tęcza pojawiła się nad Szklarską Porębą, nad Kętrzynem zaszło natomiast nie jedno, a dwa Słońca.

Mimo kilkudniowej odwilży, w wielu miejscach utrzymał się prawdziwie zimowy krajobraz. Na Kontakt Meteo spływają nowe, zapierające dech w piersiach zdjęcia pokrytych śniegiem lasów, pól i jezior.

"Armagedon" za szybą samochodu nagrał Reporter 24. Na filmie przesłanym na Kontakt 24, zarejestrował śnieżycę, jaka przeszła w środę pod Warszawą. - Nad stolicą przesuwa się wilgotna masa powietrza o równowadze chwiejnej. Wytrwarzające się w niej chmury powodują nagły i intensywny opad śniegu - wyjaśnia intensywność opadów synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Błękitne niebo, puszyste obłoki, a na tym tle szczyty ośnieżonych gór - takie widoki zachęcają do sięgnięcia po aparat. Ci, którzy nie mogą wybrać się do Zakopanego, mogą je podziwiać na zdjęciach i filmie internautki. Inanord wybrała się na Kasprowy Wierch.

Przez kilka ostatnich dni niemal w całym kraju temperatura przekraczała 0 st. C. Odwilż doprowadziła do topnienia śniegu, pluchy, i jak twierdzi Reporter 24, także do niecodziennego zjawiska zwijania się śniegu.

Smugi kolorowych, rozmytych świateł, które zdobiące niebo, unosząc się około 50 km nad ziemią, najłatwiej podziwiać w Islandii, Norwegii i na terenie Laponii. Widok tej zapierającej dech w piersiach zorzy polarnej, przesłał z norweskiego Bergen Reporter 24, Artur_Bergiel.

Ostatnie dni to kaprysy zimy. Często padający śnieg topniał pozostawiając po sobie nieprzyjemną pluchę pod podeszwami butów. Tymczasem Reporterzy 24 z południowo-wschodniej Polski przesyłają na Kontakt Meteo prawdziwe zimowe fotografie.

Kierowcy muszą się przygotować na powtórkę z kłopotów, z którymi musieli zmagać się rano. Po południu śnieg rozpadał się na zachodzie i południu kraju. Silne opady zapowiadane są także w Warszawie.

W granicach administracyjnych Olsztyna znajduje się 15 jezior. Wystarczy wybrać się kawałek od centrum miasta, by być już nad brzegiem wody. Reporter 24 gtomas nadesłał zdjęcia pokrytych śniegiem i lodem olsztyńskich akwenów.