Gwałtowne burze, trąby powietrzne i gradobicia przeszły w Boże Narodzenie nad Australią. Niszczyły domy i samochody m.in. w Melbourne. Ulewne deszcze podmyły drogę kolejową na północy kraju, na skutek czego doszło do wykolejenia pociągu przewożącego toksyczne substancje. Zagrożone jest lokalne środowisko.
Czekającym na białe święta zima nie dała śniegu w prezencie. Są jednak miejsca, gdzie odrobina białego puchu lub szadź zrobiły świąteczną atmosferę. W poszukiwaniu zimowych akcentów zaangażowali się Reporterzy 24.
Potężne zwały śniegu zalegają na południu Stanów Zjednoczonych. Internautka Krystyna do redakcji Kontaktu 24 przysłała zdjęcia, na których prezentuje, jak ze śniegiem radzi sobie nieprzywykły do niego Nowy Meksyk.
Tam na śnieg nie ma najmniejszych szans. Aby zachować świąteczną atmosferę, nasza internautka Agata wraz z przyjaciółmi na indonezyjskiej plaży lepi bałwana z piasku. I pokazuje go nam przez Kontakt 24.
Choć śniegu wypatrywaliśmy już od kilku miesięcy a w wielu miejscach kraju pojawił się już przed kilkoma dniami, to oficjalnie pierwszy dzień zimy przyszedł dopiero dzisiaj. Jak nowa pora roku przywitała się z Polską? Zobaczcie na zdjęciach Reporterów 24.
Zaledwie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, a także na dzień przed nadejściem astronomicznej zimy, na przeważającym obszarze kraju utrzymuje się jesienna aura. Gdzieniegdzie jednak pojawił się śnieg. W nocy z wtorku na środę najwięcej napadało go na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.
We wtorkowy wieczór mieszkańcy stolicy z uśmiechem wyglądali przez okno. Wreszcie zaczął padać śnieg... pierwszy w tym roku. Najpierw nieśmiało prószył, by chwilę potem przybrać na intensywności.
Wtorek w niektórych częściach kraju będzie upływał pod znakiem opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Sprawdźcie, gdzie leży biały puch i gdzie się go spodziewać.
- Katastrofa lotnicza? Kometa? - zastanawiają się Reporterzy 24. W poniedziałek około godziny 15:30 na śląskim niebie pojawiły się dziwne smugi. Były bardzo gęste i miały niespotykane kształty. Zaniepokojeni internauci wysyłali zdjęcia na Kontakt 24.
Zima zaczyna dawać o sobie znać. W nocy z soboty na niedzielę, a także w niedzielny poranek w wielu miejscach w Polsce spadł śnieg. Jak się okazuje, nie tylko na południu kraju.
Zdjęcie kilkumetrowych fal rozbijających się o falochron zamieścił w Kontakcie Meteo januszbed1. "W gwałtownych porywach siła wiatru zbliża się do 10 w skali Beauforta" - napisał Reporter 24.
Troje rannych, zerwane i uszkodzone dachy, połamane drzewa oraz uszkodzone linie energetyczne - tak dotąd przedstawia się bilans wichury, która przeszła w piątek w województwach śląskim, opolskim i małopolskim. Prędkość wiatru przekraczała 110 km/h.
Zima zaatakowała południowy zachód kraju. W Świeradowie-Zdroju opady białego puchu pojawiły się jeszcze przed południem. Na drodze do Szklarskiej Poręby w świeżej warstwie śniegu zakopał się autobus. Zobacz zdjęcia Reporterów 24.
W sobotę wieczorem nadarzyła się prawdziwa gratka dla miłośników astronomii. Na niebie można było obserwować zaćmienie Księżyca. W Polsce to niezwykłe zjawisko rozpoczęło się późnym popołudniem. Mamy już pierwsze zdjęcia Srebrnego Globu.
"Poranne opady śniegu w Warszawie" - opisał swój materiał w Kontakcie Meteo nasz użytkownik LysosTarcho. Na naszej mapie społecznościowej sprawdzisz, gdzie do tej pory spadł śnieg.
We wtorek wieczorem na polskim niebie pojawiła się gratka dla miłośników astronomii. Doszło bowiem do koniunkcji Jowisza i Księżyca. Doskonale widoczny był nie tylko satelita Ziemi, ale także największa planeta Układu Słonecznego.
Pierwsze dni grudnia, dla którego charakterystyczne są opady śniegu, przyniosły mieszkańcom województw zachodniopomorskiego i pomorskiego nieprzyjemną niespodziankę. Spadł tam grad, poza tym grzmiało.
Najdłuższa zatoka w południowo-wschodniej Norwegii nazywana jest po norwesku Oslofjord. Ten malowniczy region został sfotografowany przez naszego Reportera 24.
Gruba warstwa śniegu i piękne, wyżowe słońce. W tym roku tak jeszcze nie było. Aby przypomnieć, jak wygląda prawdziwy grudzień, Reporter 24 FLASHBYDGOSZCZ w Kontakcie Meteo zamieścił zdjęcia ubiegłorocznego. A po nim, kolejni użytkownicy. Zapraszamy do obejrzenia ich galerii!
Susza w Polsce trwa, przez co ubywa wody w rzekach. Dramatycznie przedstawia się również sytuacja na południu Polski. Jak donosi Reporter 24, kompletnie wysechł jeden z potoków w beskidzkim Szczyrku.
Dostaliśmy od Was sporo zdjęć listopadowego Księżyca. Dzięki suchemu, przejrzystemu powietrzu w tym miesiącu satelita jest wyjątkowo urokliwy. Zobaczcie wybrane fotografie nadesłane przez Reporterów 24.
Europa północna i centralna znalazły się pod wpływem głębokiego niżu, którego centrum znajduje się nad Skandynawią. Front o nazwie Yoda przynosi do Polski bardzo silny wiatr. Podczas nocnej wichury uszkodzony został wiatrak w miejscowości Kobylnica - co udokumentował @grex w Kontakcie 24.
Mgła to dość niebezpieczne zjawisko atmosferyczne, któremu jednak nikt z nas nie odmówi uroku. Szczególnie pięknie prezentuje się na Mazurach, co możecie sami zobaczyć na zdjęciach Reportera 24.
W czwartkowy poranek w wielu miejscach Polski zrobiło się biało. Na drzewach, łąkach czy płotach pojawił się biały osad – szron. Internautom udało się uchwycić to urokliwe zjawisko.
W środę nad ranem śnieg prószył na Podkarpaciu. W wielu rejonach Polski na drzewach osadzał się szron. – Śnieg na razie nie popada. Będzie za to szadź i marznąca mżawka – komentuje pogodę synoptyk TVN Meteo, Wojciech Raczyński.
Morsy też obchodziły Święto Niepodległości, jednak zrobiły w to dość nietypowy sposób. Po prostu wskoczyli do zimnej wody w jeziorze. Woda 11 listopada miała 8 st. C.
Mżawka mży, śnieg śnieży, wiatr wieje, mgła mgli, burza burzuje lub burzy (czasem dosłownie), mróz mrozi, a deszcz pada - nie deszczuje. Ciekawe dlaczego? Z tornadem to w ogóle nieporozumienie - ono występuje podobnie jak trąba powietrzna.