Kontakt24

Kontakt24

Nad Zalewem Szczecińskim uformowała się sięgająca kilkunastu metrów trąba powietrzna, której zdjęcia otrzymaliśmy od Reporterów 24. Zjawisko, będące synonimem zniszczeń, nad wodą okazało się niegroźne. Po kilku minutach "lej został wciągnięty przez chmury" - poinformował internauta.

Ciepło i wilgoć to dla grzybów warunki idealne - nic więc dziwnego, że grzybiarze odnaleźli już pierwsze okazy w leśnej ściółce. Zwłaszcza że w czerwcu zaczyna się sezon na pieprznik jadalny, czyli popularną w polskiej kuchni kurkę. Niewielkiego żółtego grzybka odnaleźli leśniczy w olsztyńskich lasach oraz Reporter 24 w Puszczy Bydgoskiej.

"W miejscowości Kietrz na Opolszczyźnie przeszła ulewa, a zaraz po niej przez centrum przewinęła się rzeka błota z pobliskich pól" - napisał na Kontakt 24 @Podkal. Przesłał też film, na którym widać płynące ulicami błoto. Jak poinformowała straż pożarna, woda nie wdarła się do żadnego z domów.

W sobotę w Polsce mieliśmy dwa pogodowe światy. Większą część kraju zdominowały ciężkie, szare chmury i opady deszczu. Tymczasem na Pomorzu błękitne niebo i pogodna aura mimo chłodu zachęcały do spacerów.

Długo oczekiwaną majówkę zepsuło nadejście chłodu, deszczu, a nawet burz z gradem. Jak relacjonują Reporterzy 24, burze nawiedziły dziś południową część kraju. Internauci przedstawiają, jak zamiast promieni słońca w ich miejscowościach pojawiły się lodowe kulki gradu.

Tydzień w niektórych województwach Polski zaczął się dosłownie z hukiem. Grzmiało głównie nad województwami położonymi na zachodzie oraz na południu kraju. Zobacz, jak w obiektywach Reporterów 24 wyglądało niebo zasnute ciemnymi chmurami, a także intensywne opady deszczu czy też gradobicia.

We wtorek do Polski od zachodniej strony kraju wkroczyły dwa fronty, a wraz z nimi gradobicia, porywiste wiatry i ulewne opady deszczu. Do 19.00 ciemne chmury zasłaniały niebo nad połową kraju, a internauci chętnie fotografowali ostatnie promienie słońca znikające pod stalowymi obłokami.

Efekt halo wokół tarczy słonecznej cieszył po południu oczy mieszkańców m.in. Bydgoszczy i Inowrocławia. To efektowne zjawisko optyczne wywołało podziw naszych Reporterów 24, którzy w serwisach Kontaktu 24 i tvnmeteo.pl zamieścili swoje zdjęcia.

Słoneczna aura i chłodne masy powietrza zaowocowały zjawiskowym widokiem na niebie. Parhelion można było obserwować m.in. nad Bydgoszczą. Nie umknął on czujnemu oku i obiektywowi FLASHBYDGOSZCZA.

Kolory wiosny budzą zachwyt naszych internautów, którzy przesyłają na Kontakt 24 zdjęcia wykonane podczas wiosennych spacerów. Warto korzystać z przyjemnej aury, która ma potrwać przez cały weekend. Zachcamy również do przesyłania nam relacji tego, jak ta piękna pora roku prezentuje się w Waszych miejscowościach.

W Bydgoszczy wiosna pokazuje swoją najpiękniejszą odsłonę. Kwiaty, które zakwitły w mieście, zdominowały jego krajobraz. Dzięki intensywnym żółciom, głębokim czerwieniom oraz nasyconym fioletom w Bydgoszczy jest pięknie, nawet jeśli na niebie dominuje szarość.

Dobre wiadomości dla zmęczonych zimą: w Polsce jest coraz więcej bocianów - zwiastunów wiosny. Powroty tych ptaków obserwowane są już w różnych regionach kraju. Reporterzy 24 sfotografowali je już m.in. na Podhalu i Warmii. A wy widzieliście już bociany? Czekamy na zdjęcia!

Najpierw pojawiła się na Dolnym Śląsku, jednak - jak wynika z fotorelacji Reporterów 24 - zima przypomina o sobie również w północnych rejonach kraju. Przed południem śnieg zaczął prószyć również na Kujawach i w Borach tucholskich.