Informacje
 • Ranni i ponad tysiąc interwencji.
  Burze w Niemczech

  20-08-2019 09:20 Gwałtowna pogoda w Niemczech

  Ponad tysiąc interwencji, więcej niż 30 rannych, opóźnione loty i drogi, które mogą być nieprzejezdne jeszcze przez kilka dni - to skutki silnych burz, które przeszły w niedzielę przez Niemcy.

  W poniedziałek po intensywnych opadach deszczu, które miały miejsce w niedzielny wieczór, rozpoczęto sprzątanie w południowej części Hesji, niemieckiego kraju związkowego. W mieście Offenbach rannych zostało 21 osób.

  Dokładne rozmiary zniszczeń będzie można oszacować dopiero za kilka dni. Strażacy z Offenbach interweniowali ponad tysiąc razy. Wyjeżdżali głównie do zalanych domów, zerwanych dachów lub przewróconych drzew.

  W miejscowości Rodegau ciężko ranny został rowerzysta, który szukał schronienia pod drzewem.

  Gwałtowna pogoda dotknęła również miejscowość Langen w pobliżu Frankfurtu nad Menem. Strażacy musieli uwolnić tam kilkadziesiąt osób, które były uwięzione w samochodach. W całym mieście rannych zostało 12 osób.

  Utrudnienia komunikacyjne

  Drogi pomiędzy Dreieich-Offenthal i Langen oraz Langen i Moerfelden będą zamknięte do wtorku. Część mniejszych, znajdujących się na wsiach, tras może być nieprzejezdna jeszcze przez kilka dni.

  Wstrzymany został ruch kolejowy na trasie z Manheim do Frankfurtu. Na lotnisku we Frankfurcie odwołana została część lotów.

  Jak podaje niemiecki portal pogodowy wetteronline.de, szkody spowodowane były przez zjawisko nazywane downburst, czyli silny prąd zstępujący w chmurze burzowej, który opada do ziemi i rozchodzi na różne strony.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nowe zjawiska
  Takie zjawiska klimatyczne będą się powtarzały, ponieważ klimat się ociepla. W sumie cieszę się, że tym razem w Polsce się nieco upiekło, bo nie chciałbym powtórki z nocy 11 na 12 sierpnia 2017. Po prostu za bardzo mam w pamięci te obrazki z Suszka i Lotynia oraz te 2 godziny od momentu, kiedy dowiedziałem się, że dwie harcerki nie żyją, do chwili, kiedy się okazało, że to nie moje krewne.
  Papurazzo /2019-08-20 11:04

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...