Informacje
 • Gwałtowne burze i topniejący śnieg. Powodzie na południu Włoch

  05-02-2019 17:49 Poprawa pogody w przyszłym tygodniu

  W nocy z poniedziałku na wtorek mieszkańcy południa Włoch zmagali się z gwałtownymi burzami. Po ulewach w okolicach Palermo na Sycylii wystąpiły powodzie.

  Ulewne deszcze sprawiły, że na południu Włoch wystąpiły powodzie błyskawiczne. Szczególnie niebezpiecznie było w okolicy miasta Palermo na Sycylii.

  Deszcz padał przez całą noc z poniedziałku na wtorek. Włoskie służby meteorologiczne ostrzegły przed niebezpieczną pogodą. W Kalabrii na południu kraju ryzyko powodziowe wciąż jest bardzo duże.

  Sytuacja jest poważna nie tylko ze względu na gwałtowne burze. Na Sycylii temperatura sięgnęła 24 stopni Celsjusza, a w Kalabrii termometry lokalnie pokazały raptem o jeden stopień mniej. Istnieje realne zagrożenie, że śnieg z wyższych partii południowych Włoch zacznie topnieć i powodować dodatkowe podtopienia.

  Najbliższe godziny

  Meteorolodzy obawiają się, że w ciągu najbliższych godzin opady skoncentrują w obszarze od Syrakuz do Crotone. Według modeli synoptycznych w tym regionie może spaść ponad 300 litrów deszczu na metr kwadratowy. Niekorzystna aura ma dosięgnąć całego środkowego obszaru Morza Śródziemnego. Prawdopodobnie poprawa pogody nastąpi dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...