Informacje
  • Prognoza pogody na dziś: Spokojniej po przejściu Fryderyki. Opadów ciąg dalszy

    19-01-2018 06:30 Na wschodzie wystąpi dość silny wiatr

    Opady śniegu

    PAP/Marcin Bielecki

    Dzisiaj ciąg dalszy opadów śniegu, ale będzie już spokojniej niż w nocy. Dość silny wiatr będzie miał w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę.

    Dziś będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie wystąpią opady śniegu do 3-5 cm, a na pozostałym obszarze okresami spadnie śnieg do 1-2 cm.

    Wiatr może nadal dokuczać

    Termometry pokażą od -1 st. C na Podlasiu, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Śląsku. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h. Tak mocnych porywów spodziewamy się na wschodzie.

    Biomet nie dopisze

    Wilgotność powietrza wyniesie od 80 do 90 procent w wielu regionach. W części zachodniej kraju wilgotność przekroczy 90 proc. Biomet na wschodzie będzie niekorzystny, więc możecie czuć się nie najlepiej. W pozostałych regionach warunki biometeorologiczne okażą się neutralne. Dzień zapowiada się też chłodno i wilgotno.

     

    Prognoza pogody dla pięciu miast

    WARSZAWA

    Dziś będzie pochmurno, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach do 60 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 986 hPa, rośnie.

    TRÓJMIASTO

    W dzień będzie pochmurno, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa 1000 hPa, rośnie.

    POZNAŃ

    Będzie pochmurno z przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa 993 hPa, rośnie.

    WROCŁAW

    Będzie pochmurno z przejaśnieniami, okresami wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach do 50 km/h Ciśnienie około południa 992 hPa, rośnie.

    KRAKÓW

    Będzie pochmurno z przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa 980 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...