Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dużo słońca, ale też lokalny deszcz i burze

  30-04-2019 06:31 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER | Video: tvnmeteo.pl

  We wtorek lokalnie należy spodziewać się opadów deszczu. Powieje również silniejszy wiatr. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

  Polska pozostaje jeszcze pod wpływem niżu znad Karpat, południowa część kraju będzie w strefie frontu atmosferycznego. Jednak północ kraju znajdzie się już pod wpływem wyżu znad Rosji. We wtorek kraj pozostanie w umiarkowanie ciepłej masie powietrza polarnego.

  Pogodnie, ale nie wszędzie

  We wtorek w większości Polski wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Na południu, południowym wschodzie i południowym zachodzie chmur będzie więcej, a ponadto przelotnie popada deszcz. Spadnie maksymalnie do 5-10 litrów na metr kwadratowy. W górach mogą pojawić się burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 13 st. C na Podkarpaciu, przez 19 st. C w centrum, do 21 st. C w Wielkopolsce. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na południu okresami może powiać silniej.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność w powietrzu wystąpi na południu kraju i wyniesie 90 procent. Mieszkańcy środkowej części Polski odczują temperaturę jako ciepłą, a południowego wschodu - jako chłodną. W pozostałych regionach dominować będzie komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - na północy kraju pogoda wpłynie korzystnie na samopoczucie, w pasie centralnym biomet okaże się neutralny, a na południu niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C. Powieje z północnego-wschodu, na ogół słabo i umiarkowanie. Okresami wiatr może być silniejszy. Około południa barometry wskażą 1000 hPa, ciśnienie będzie się wahać.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura nie przekroczy 17 st. C. Wiatr z północnego wschodu na ogół powieje słabo i umiarkowanie, ale okresami jego porywy mogą przybierać na sile. W południe ciśnienie osiągnie 1016 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale okresami powieje silniej. Około południa ciśnienie będzie wahać się w okolicy 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry pokażą w najcieplejszej chwili 18 st. C. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być silniejszy. Około południa na barometrach zobaczymy 999 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, jednak okresami może powiać silniej. Około południa ciśnienie będzie oscylować w okolicy 984 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...