Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: do 30 stopni, lokalnie przelotny deszcz

  18-08-2019 06:30 Warunki biometeo będą neutralne i niekorzystne
  Pogoda na 16 dni Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK | Video: tvnmeteo.pl

  Niedziela w części Polski przyniesie przelotne opady deszczu, niewykluczone są również burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżem znad Północnego Atlantyku. Nad północno-zachodnią częścią kraju przemieści się front atmosferyczny. Z południa napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

  Miejscami deszczowo

  Na niedzielę prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Na Pomorzu, Kujawach i Warmii okresami popada deszcz do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Możliwe są burze. Termometry pokażą maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 28 stopni w centrum kraju, do 30 stopni na Dolnym Śląsku. Z południa i południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami będzie silniejszy, a w burzach silny do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność względna powietrza prognozowana jest na północnym zachodzie kraju i przekroczy tam 90 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku południowo-wschodnim. Na północnym zachodzie poczujemy komfort termiczny, w pasie od Ziemi Lubuskiej do Podlasia ciepło, a w pozostałych regionach będzie gorąco. Na północy kraju warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne, a w centrum i na południu neutralne przechodzące w niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Z południa powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa wyniesie 998 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 24 st. C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie około południa wyniesie 1008 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, okresami silniejszy, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie około południa wyniesie 997 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie do 30 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, okresami silniej. Ciśnienie około południa wyniesie 995 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Z południa powieje słabo i umiarkowanie, okresami silniej. Ciśnienie około południa wyniesie 987 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...