Informacje
 • Paragwaj nękają powodzie. Zwierzęta walczą o życie

  31-05-2019 14:28 Ewakuowano prawie 70 tysięcy mieszkańców

  W Paragwaju od marca trwa powódź. Ewakuowano prawie 50 tysięcy mieszkańców. Pomocy potrzebują też zwierzęta domowe pozostawione na zalanych terenach.

  Paragwaj zmaga się z katastrofalnymi powodziami. Wielka woda dotknęła znaczną część kraju, w tym także stolicę - miasto Asuncion.

  Nie tylko ludzie potrzebują pomocy

  Oprócz ludzi, których dotyka kataklizm, zagrożone są także zwierzęta, także te zapomniane przez swoich właścicieli i pozostawione na zalanych obszarach. Są jednak tacy, którzy nie chcą zostawić zwierząt na pastwę losu. Łodziami przemierzają tereny powodziowe w poszukiwaniu pozostawionych tam zwierząt. Wśród nich są psy, a także kury.

  - Podczas naszej podróży po dzielnicy Banco San Miguel znaleźliśmy kilka psów oraz innych zwierząt. Niektóre czekały w magazynach, inne na dachach. Widzieliśmy dwa takie, które walczyły o swoje życie, pływając w wodzie. Były wyczerpane i głodne, czekały na pomoc - relacjonował jeden z mieszkańców, pomagający zwierzętom.

  Powodzie w Paragwaju trwają od prawie trzech miesięcy. W samej stolicy kraju ewakuowano prawie 70 tysięcy mieszkańców najbiedniejszej części miasta. Meteorolodzy zapowiadają kolejne opady deszczu, które mogą pogorszyć sytuację.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....