Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 15°C 2°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Na razie nie widać znacznego ocieplenia

  04-07-2019 15:17 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co nas czeka w pogodzie? TVN24

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem pochmurnego nieba i przelotnych opadów. Będą miejsca, gdzie maksymalna temperatura wzrośnie do zaledwie 16 stopni Celsjusza. Powieje również porywisty wiatr.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Bałtyku. Z północy na południe przemieści się nad krajem chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie znad Północnego Atlantyku.

  W piątek na niebie pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Prognozowane są także przelotne opady deszczu rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum, do 23 st. C na południu Polski. Z zachodu i północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być silniejszy i rozpędzać się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Cieplejsza sobota, potem coraz chłodniej

  Sobota przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże. W niemal całym kraju pojawią się przelotne opady deszczu maksymalnie do 5-10 l/mkw. Nie będzie padać jedynie na Śląsku i w Małopolsce. Temperatura maksymalna sięgnie od 18 st. C na północy, przez 22 st. C w centrum, do 27 st. C miejscami na południu. Na ogół powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu, jednak okresami jego porywy mogą być silniejsze i osiągać do 50 km/h.

  Umiarkowane i duże zachmurzenie przykryje niebo także w niedzielę. Na północy oraz południowym wschodzie kraju okresami pojawią się opady deszczu do 5-20 l/mkw., a w górach możliwe są burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Podlasiu, przez 22 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje z kierunków zachodnich, umiarkowanie i dość silnie, w porywach burzowych z prędkością do 80 km/h.

  Deszczowy początek tygodnia

  Nowy tydzień w większości regionów rozpocznie się małym i umiarkowanym zachmurzeniem na niebie. W poniedziałek jedynie na północy może być duże. Wystąpią tam również przelotne opady deszczu do 5-10 l/mkw. Termometry pokażą od 18 st. C na północnym zachodzie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na południu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie. Okresami wiatr będzie silniejszy.

  Na wtorek prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie. W większości kraju wystąpią okresami opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw., padać nie będzie jedynie na południowym zachodzie Polski. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Podlasiu, przez 20 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, który okresami będzie dość silny.

 • Przymrozki
  W nocy z 3 na 4 lipca na Dolnym Śląsku i na Lubelszczyźnie zanotowano przygruntowe przymrozki
  ~bertsi /2019-07-04 19:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...