Informacje
 • 13 Polaków chce kolonizować Marsa. Przejdą rekrutację?

  31-08-2013 18:54 Program Mars One wkroczy w kolejne stadium
  13 Polaków chce kolonizować Marsa. Przejdą rekrutację?

  Projekt przyszłej bazy na Marsie

  Fot. Mars One / Film: ENEX

  Już 13 Polaków wysłało swoje aplikacje do udziału w kolonizacji Marsa. Wszystkich chętnych do wyprawy w jedną stronę na Czerwoną Planetę jest już ponad 165 tys. To ostatnie chwile, żeby zgłosić się do projektu Mars One.

  31 sierpnia to ostatni dzień, w którym chętni do podboju Marsa mogą się zarejestrować na stronie apply.mars-one.com. Potem fundacja Mars One przewiduje jeszcze pięć dni na uzupełnienie aplikacji. Na dziesięć dni przed zamknięciem rekrutacji informowała na swojej stronie internetowej, że zgłosiło się już ponad 165 tys. osób z całego świata.

  Przeważają Amerykanie - ich aplikacje stanowią ok. 23 proc. całości. Za nimi pod względem ilości ochotników plasują się Chiny, Brazylia, Indie, Rosja, Wielka Brytania, Meksyk, Kanada, Hiszpania i Filipiny. Po zamknięciu listy okaże się, czy nastąpiła jakaś zmiana w tych tendencjach. Z Polski zgłosiło się dotychczas 13 kandydatów.

  Ma być ich czworo

  Wszystkie wnioski zostaną sprawdzone przez zespół ekspertów zainicjowanego w maju 2012 r. programu Mars One. Mają oni wybrać osoby, które przejdą do następnego etapu selekcji. Organizatorzy chcą w internetowym głosowaniu wyłonić cztery osoby (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) z czterech różnych kontynentów, które polecą w kosmos.

  Zanim kandydaci zamieszkają w kolonii na Czerwonej Planecie, przed lotem spędzą siedem lat na przygotowaniach. W tym czasie przejdą specjalny trening, mieszkając w prawie identycznych warunkach jak te, które panują na Marsie.

 • To do Irlandii już nie warto?
  Trochę daleko, i z czego na takim Marsie pędzić..?
  ~Ito /2013-08-31 21:15
 • matematyka...
  23% to nie jest przewazajaca ilosc...miejcie litosc
  ~ANNA /2013-08-31 20:43
 • Czy napewno to doby pomysł?
  Nie jesteśmy gotowi na "odwiedzanie" Marsa, a co dopiero na kolonizację! Obecna techonolgi nie pozwala jeszcze na takie misje. Wiem że to dopiero w 2023 roku i świat zdąży się jeszcze z 6 razy zmienić, ale to za wczas. Tu trzeba całkiem nowych rozwiązań. Nie chcę się wymądrzać, ale NASA chyba sobie niezdaje sprawy co robi. Właściwie to dlaczego Mars? I tak ta "misja samobójcza" nie wiela wnieśie do naszego życia.
  ~obserwator /2013-08-31 20:04
 • Byle dalej z tego podłego kraju
  wcale im sie nie dziwie tu tylko z głodu zdechnać można
  ~Lobotommy /2013-08-31 19:22
 • heh
  poland into space
  ~vav /2013-08-31 19:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...