TVN24 | Świat

Policja w Dubaju skonfiskowała pół tony kokainy

TVN24 | Świat

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP
Dubajska policja skonfiskowała 500 kilogramów czystej kokainy
Twitter/@DubaiPoliceHQDubajska policja skonfiskowała 500 kilogramów czystej kokainy

Dubajska policja skonfiskowała 500 kilogramów czystej kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 500 milionów dirhamów - poinformowało biuro prasowe emiratu. Policja zatrzymała mężczyznę, który działał jako pośrednik dla międzynarodowej mafii narkotykowej.

Dyrektor Wydziału Antynarkotykowego Id Mohammed Sani Hareb powiedział, że podejrzany pochodzący z jednego z krajów na Bliskim Wschodzie został objęty całodobową obserwacją po tym, gdy policja otrzymała informację o próbie przemytu dużej ilości kokainy - relacjonował lokalny "Khaleej Times".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Następnie utworzono zespół śledczy, który monitorował ruchy podejrzanego, aż ten otrzymał oczekiwaną dostawę narkotyków i przewiózł je do innego emiratu na przechowanie. O godzinie zero oficerowie zrobili nalot i złapali mężczyznę na gorącym uczynku.

Według policji operacja doprowadziła do największego przejęcia narkotyków w regionie, wartych w przeliczeniu ponad 540 milionów złotych.

Dubajska policja skonfiskowała 500 kilogramów czystej kokainyTwitter/@DubaiPoliceHQ

W ZEA za przestępstwa narkotykowe grozi kara śmierci

Podejrzany był skazany w swoim kraju i przyznał się do popełnienia przestępstwa.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich kara za przestępstwa związane z narkotykami może obejmować dożywocie lub wyrok śmierci w zależności od wagi przestępstwa.

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@DubaiPoliceHQ