Zabójczyni Sharon Tate nie żyje

 
CNNSusan Atkins podczas procesu.

Nie żyje Susan Atkins, skazana za zamordowanie żony Romana Polańskiego, aktorki Sharon Tate i siedem innych zabójstw, w których uczestniczyła razem z bandą Charlesa Mansona. Miała 61 lat, zmarła z powodu raka mózgu.

Atkins zmarła po 38-letnim pobycie w centralnym więzieniu dla kobiet w Chowchilla w Kalifornii. Była kobietą z najdłuższym stażem w więzieniu w całym stanie.

Rak mózgu nie był usprawiedliwieniem

Morderczyni została skazana w 1971 roku na karę śmierci, zamienioną rok później na dożywotnie więzienie. Cierpiała na wykrytego w 2008 roku raka mózgu i była częściowo sparaliżowana, jednak ze względu na wyjątkowe okrucieństwo, z jakim popełniła morderstwa, sąd odrzucił 2 września prośbę umierającej o przedterminowe zwolnienie.

26-letnia Sharon Tate, żona reżysera Romana Polańskiego, była w 8. miesiącu ciąży, gdy zginęła od noża 21-letniej wówczas morderczyni.

„Miałam dość jej gadania”

- Byłam pod wpływem narkotyków. Nie wiem, ile ciosów nożem jej zadałam, i nie wiem, dlaczego to zrobiłam. Ona błagała mnie i błagała, i znów błagała, abym tego nie robiła. Miałam dość jej gadania i dlatego zaczęłam zadawać jej ciosy nożem - oświadczyła Atkins po wysłuchaniu wyroku. Sharon miała też prosić, by nie zabijać chociaż dziecka. Po dokonaniu tej zbrodni, Susan Atkins wymazała krwią na drzwiach domu słowo „świnia”.

Jak ustalili śledczy, Tate zginęła od 16 ran kłutych. Jej dziecko umarło razem z nią. W domu Sharon Tate banda Mansona zamordowała jeszcze trzy osoby, w tym przyjaciela Polańskiego, Wojciecha Frykowskiego. Polański był wtedy w Europie, gdzie pracował nad nowym filmem.

Następnego wieczoru Susan Atkins z innymi członkami bandy napadła pod wodzą Mansona na dom małżeństwa Leno i Rosemary Labianca, których także zabili w bestialski sposób.

Manson był psychopatą i podawał się za proroka zbliżającej się zagłady białej ludności Stanów Zjednoczonych z ręki Murzynów.

Nawrócona w celi

Atkins trafiła do więzienia w 1971 roku. Wtedy nawróciła się na chrześcijaństwo i działała na rzecz resocjalizacji młodocianych przestępców, ofiar brutalnych przestępstw i bezdomnych dzieci – podaje CNN, powołując się na stronę internetową prowadzoną przez męża morderczyni, Jamesa Whitehouse’a.

W czasie pobytu na ranchu Mansona, Atkins urodziła dziecko. Syn został jej odebramy, jego tożsamość została zmieniona.

Źródło: PAP, CNN

Źródło zdjęcia głównego: CNN

Pozostałe wiadomości