TVN24 | Świat

Wybory w Niemczech. Bomba z czasów wojny utrudniła głosowanie w Wuppertalu

TVN24 | Świat

Autor:
tas//now
Źródło:
PAP, Deutsche Welle, WDR
Wuppertal jest położony w Nadrenii Północnej-Westfalii
Wuppertal jest położony w Nadrenii Północnej-Westfalii Google Earth
wideo 2/5
Google Earth Wuppertal jest położony w Nadrenii Północnej-Westfalii

Mieszkańcy Wuppertalu mogą bezpiecznie wrócić do domów. Znaleziona w czasie prac ziemnych bomba z czasów II wojny światowej została rozbrojona - podały niemieckie media. Na terenie, gdzie stwierdzono zagrożenie, znajduje się pięć lokali wyborczych. W niedzielę w RFN odbywają się wybory do Bundestagu.

Bomba jest rozbrojona, ewakuacja zakończona. Wszyscy mieszkańcy mogą wrócić bezpiecznie do swoich domów - poinformował miejski portal z Wuppertalu. Lokale wyborcze zostały otwarte i w pełni dostępne dla głosujących.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W sobotę wieczorem podczas prac ziemnych znaleziono w Wuppertalu (Nadrenia Północna-Westfalia) niewybuch - bombę z czasów II wojny światowej. Do niedzieli rano około 400 osób mieszkających w promieniu 250 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu zostało przeniesionych do tymczasowego schronienia w miejscowej szkole - podał portal Deutsche Welle.

Do niedzielnego rana zgromadziło się w pobliżu szkoły około 400 osób. Ze względów bezpieczeństwa policja ogłosiła, że dalsze 500 metrów to obszar zagrożony. Nikomu nie wolno było przebywać na ulicy - przekazał regionalny nadawca WDR (Westdeutscher Rundfunk).

Służby wezwały mieszkańców z zagrożonego terenu, by natychmiast opuścili obszar. Ewakuowano około 1500 osób.

Na terenie zabezpieczonym przez policję znajduje się między innymi pięć lokali wyborczych. Chętni do wzięcia udziału w wyborach musieli zaczekać na oficjalny komunikat o zakończeniu akcji saperów, którzy rozpoczęli rozbrajanie niewybuchu w niedzielę około godziny 10. Tuż przed południem miejski portal Wuppertalu ogłosił, że bomba została rozbrojona i nie stanowi już zagrożenia.

Autor:tas//now

Źródło: PAP, Deutsche Welle, WDR

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, twitter.com/stadt_wuppertal

Tagi:
Raporty: