TVN24 | Świat

Elektryk przez lata dopuszczał się nekrofilii w kostnicach szpitali, w których pracował

TVN24 | Świat

Autor:
momo
Źródło:
BBC, Guardian

67-letni Brytyjczyk przyznał się do zamordowania dwóch kobiet i nekrofilii. Mężczyzna pracujący ponad 20 lat jako szpitalny elektryk zakradał się do kostnicy, gdzie odbywał stosunek z ciałami kobiet i dziewczynek. Zbezcześcił co najmniej 100 ciał.

W sądzie koronnym w Maidstone w hrabstwie Kent w Anglii trwa proces 67-leniego Davida Fullera, oskarżanego o podwójne zabójstwo i nekrofilię.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Mężczyzna został aresztowany w grudniu ubiegłego roku. Pod lupę śledczy wzięli go po ponownej analizie dowodów DNA ze zwłok dwóch kobiet - Wendy Knell i Caroline Pierce - zamordowanych pod koniec lat 80. w Royal Tunbridge Wells. 25-letnia Wendy Knell została znaleziona martwa w swoim apartamencie na Guildford Road 23 czerwca 1987 roku. 20-letnia Caroline Pierce została zamordowana pięć miesięcy później, 24 listopada przed swoim domem w Grosvenor Park. Jej ciało znaleziono w pobliskim zbiorniku wodnym. Ślady DNA na ich zwłokach pozwoliły śledczym zidentyfikować sprawcę.

Funkcjonariusze przeszukali dom Fullera. Znaleźli tam ogromną liczbę zdjęć i filmów pornograficznych, w tym o charakterze nekrofilskim i pedofilskim. Ukazywały one ciała kobiet i dzieci z dwóch kostnic szpitalnych. Za jedną z szafek ukryte były twarde dyski o łącznej pojemności pięciu terabajtów. - Okazało się, że zawierają archiwum niewyobrażalnych deprawacji seksualnych - powiedział prokurator Duncan Atkinson.

Dwa morderstwa, dziesiątki zbezczeszczonych zwłok

Cztery dni po rozpoczęciu procesu Fuller przyznał się zamordowania Wendy Knell i Caroline Pierce. Przyznał się także do wykorzystywania seksualnego zwłok w szpitalnych kostnicach, w których pracował. Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał zbezcześcić w ten sposób ciała co najmniej stu kobiet i dziewczynek. Jak wykazało śledztwo, nekrofil dopuszczał się tych przestępstw między 2008 a 2020 rokiem.

David Fuller został aresztowany w grudniu 2020 rokuENEX

Fuller pracował jako elektryk w szpitalu Kent and Sussex w Royal Tunbridge Wells od 1989 roku do jego zamknięcia we wrześniu 2011 roku. Został wówczas zatrudniony na tym samym stanowisku w szpitalu Tunbridge Wells w Pembury. Jak podaje BBC, powołując się na informacje śledczych, mężczyzna pracował na nocne zmiany i wchodził do kostnicy, gdy wszyscy pozostali pracownicy już wyszli. "Wielokrotnie 'odwiedzał' te same ciała" - napisano w raporcie.

"Sprawiedliwości zostanie ostatecznie wymierzona"

- To szokująca sprawa - skomentowała szefowa brytyjskiego MSW Priti Patel, zwracając uwagę na "obrzydliwy charakter popełnionych zbrodni". - Chciałabym, abyśmy pamiętali o Wendy Knell i Caroline Pierce, dwóch młodych kobietach, którym ponad 30 lat temu brutalnie odebrano życie. Mam nadzieję, że ich rodziny znajdą pocieszenie w tym, że sprawiedliwość zostanie ostatecznie wymierzona - oznajmiła minister, cytowana przez BBC.

"Dobrze, że (Fuller) nie będzie mógł już skrzywdzić ani zranić nikogo więcej" - napisała w oświadczeniu rodzina Knell.

Data ogłoszenia wyroku nie została jeszcze ustalona.

Autor:momo

Źródło: BBC, Guardian

Źródło zdjęcia głównego: ENEX