Świat

"USA utraciły, niestety, mądrość i rozwagę"

Świat


USA powinny zastanowić się dwa razy, nim wejdą na drogę konfrontacji z Teheranem w związku z jego programem nuklearnym - ostrzegł Teheran. Prezydent Barack Obama powiedział, że program ten jest wciąż zagrożeniem.

- USA utraciły, niestety, mądrość i rozwagę w postępowaniu w sprawach międzynarodowych. Polegają jedynie na sile - powiedział dziennikarzom irański minister spraw zagranicznych Ali Akbar Salehi podczas swej wizyty w libijskim mieście Bengazi.

- Oczywiście jesteśmy przygotowani na najgorsze, lecz mamy nadzieję, że USA pomyślą dwa razy, nim wejdą na drogę konfliktu z Iranem - powiedział szef dyplomacji irańskiej.

Izraelska rakieta nieważna

Zapytany o przeprowadzoną w środę przez Izrael próbę rakiety balistycznej, Salehi powiedział, że to nie jest ważna sprawa i nie należy się tym przejmować.

Prezydent USA Barack Obama powiedział w czwartek w Cannes, dokąd przybył na szczyt G20, że irański program nuklearny wciąż stanowi zagrożenie i że wraz z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym ustalili, że istnieje konieczność kontynuowania nacisków na Iran, by ten dotrzymał swych zobowiązań.

Iran ustawicznie zaprzecza, że próbuje zbudować broń nuklearną pod pokrywką rozwijania programu nuklearnego w celach cywilnych.

Źródło: PAP