Świat

Strzelanina, oblężenie, w domu dzieci. "Pociski leciały we wszystkich kierunkach"

Świat


Jeden policjant zginął, a sześciu innych zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w środę w mieście Florence w Karolinie Południowej - poinformowały lokalne władze. Napastnik z własnego domu otworzył intensywny ogień do funkcjonariuszy, którzy chcieli dokonać u niego przeszukania.

Szeryf hrabstwa Florence Kenney Boone poinformował, że rannych w strzelaninie zostało łącznie siedmiu funkcjonariuszy - jego trzech zastępców oraz czterech policjantów z miasta Florence. Jeden z rannych zmarł. Stan pozostałych sześciu nie jest znany. Jak podaje Reuters, przedstawiciele władz przyznają, że przynajmniej część z nich jest w stanie ciężkim.

Strzały we wszystkich kierunkach

Boone na konferencji prasowej powiedział, że jego funkcjonariusze znaleźli się pod ostrzałem, gdy próbowali wyegzekwować nakaz przeszukania jednego z domów w Vintage Place na obrzeżach Florence.

Z domu nagle otwarty został ogień. Intensywny ostrzał miał trwać przez dłuższy czas. Na miejsce wezwane zostały posiłki i transportery opancerzone. Napastnika udało się zatrzymać dopiero po dwóch godzinach oblężenia.

- Pociski leciały we wszystkich kierunkach - powiedział Boone. - Pozycja, którą zajął podejrzany, dawała mu widoczność na kilkaset metrów, miał więc przewagę - przyznał.

Jak poinformowano, w oblężonym budynku znajdowała się również niesprecyzowana liczba dzieci. Żadne z nich nie odniosło na szczęście obrażeń podczas strzelaniny.

Trump myślami we Florence

"Moje myśli i modlitwy kierują się dziś w stronę biura szeryfa hrabstwa Florence i tamtejszej policji" - napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump. "Jesteśmy zawsze wdzięczni za to, co robią nasze organy ścigania" - dodał.

My thoughts and prayers are with the Florence County Sheriff’s Office and the Florence Police Department tonight, in South Carolina. We are forever grateful for what our Law Enforcement Officers do 24/7/365. https://t.co/ZwDmDthItD— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 4 października 2018

Florence to niewielkie miasto na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, zamieszkałe przez 38 tysięcy ludzi. Znajduje się w północno-wschodniej Karolinie Południowej, przez którą niedawno przeszedł niszczycielski huragan o nazwie Florence.

Autor: mm//kg / Źródło: PAP, Reuters