TVN24 | Świat

Przestępcy uciekli z więzienia, ukrywali się przez tydzień. Policja publikuje nagranie z zatrzymania

TVN24 | Świat

Autor:
asty/dap
Źródło:
CNN

David Harmon i Jon Charpiot, którzy uciekli tydzień temu z więzienia stanowego w stanie Arizona, zostali w czwartek ujęci przez policjantów z pobliskiej miejscowości. Moment zatrzymania uciekinierów zarejestrowała osobista kamera jednego z funkcjonariuszy.

Policjanci z miejscowości Coolidge (w stanie Arizona) zatrzymali dwóch uciekinierów z oddalonego o około 18 kilometrów więzienia stanowego we Florence. John Charpiot i David Harmon ukrywali się przez blisko tydzień. Dzięki ogłoszeniu w mediach społecznościowych, sprawą ucieczki zainteresowali się okoliczni mieszkańcy i to oni poinformowali funkcjonariuszy o przemieszczających się zbiegach. Charpiot i Harmon zostali aresztowani na jednym z pól, a moment zatrzymania został nagrany przez jednego z policjantów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Mężczyźni zbiegli z więzienia 23 stycznia. Użyli dużego klimatyzatora do wyważenia drzwi schowka, z którego z kolei zabrali narzędzia potrzebne do przeprowadzenia ucieczki. Policja zaoferowała 70 tysięcy dolarów za informacje mogące przysłużyć się złapaniu uciekinierów.

Jon Charpiot został skazany na 35 lat więzienie za przestępstwo na tle seksualnym, a David Harmon odsiaduje wyrok 100 lat więzienia za porwanie i włamanie.

Autor:asty/dap

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości