Spocznie przy żonie i córce. George W. H. Bush zostanie pochowany w Teksasie


Po uroczystościach w waszyngtońskiej katedrze trumna ze zwłokami byłego prezydenta USA George’a Herberta Walkera Busha została przetransportowana do wojskowej bazy lotniczej w stanie Maryland (Joint Base Andrews). Dalsze uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek w Teksasie.

George H. W. Bush, 41. prezydent Stanów Zjednoczonych, który zmarł kilka dni temu w wieku 94 lat, zostanie pochowany w czwartek ok. godz. 17 czasu miejscowego (23 czasu polskiego) na terenie prezydenckiej biblioteki swojego imienia w College Station w Teksasie.

Spocznie obok zmarłej w kwietniu żony Barbary Bush i córki Robin, która zmarła na białaczkę w 1953 r. w wieku zaledwie 3 lat.

Ceremonia żałobna Busha seniora

W Narodowej Katedrze Kościoła Episkopalnego w Waszyngtonie odbyła się w środę główna ceremonia żałobna po śmierci Busha seniora.

Nabożeństwo żałobne w neogotyckiej świątyni rozpoczęło się od wniesienia przez poczet sztandarowy amerykańskich sił zbrojnych w towarzystwie najbliższej rodziny trumny z ciałem byłego prezydenta.

W ceremonii uczestniczył prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump z pierwszą damą Melanią Trump i wszyscy żyjący byli prezydenci USA. Wśród gości zagranicznych znajdowali się prezydent Andrzej Duda i były prezydent Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa na Twitterze poinformował, że podczas uroczystości spotkał się z byłymi prezydentami USA, Billem Clintonem i Barackiem Obamą, a także z Hillary Clinton.

Autor: asty//rzw / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości