TVN24 | Świat

Aresztowanie rodziców, którzy na miesiąc pozostawili dziecko bez opieki

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Cochise w stanie Arizona
Google EarthDo zdarzenia doszło w Cochise w stanie Arizona

34-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna ze stanu Arizona zostali aresztowani za to, że na miesiąc pozostawili bez opieki swojego 11-letniego syna. Chłopiec miał w lodówce jedzenie, od dwóch tygodni nie chodził do szkoły. Rodzice zostali oskarżeni o zaniedbywanie dziecka.

Biuro szeryfa hrabstwa Cochise w stanie Arizona aresztowało w ubiegłym tygodniu rodziców, gdy wrócili do domu, gdzie pozostawili bez opieki 11-letniego syna. Matka opuściła dom przed Świętem Dziękczynienia, 25 listopada. Ojciec wyjechał kilka dni po święcie - poinformowała we wtorek policja.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE TVN24 GO

11-letni chłopiec przez miesiąc pozostawiony przez rodziców bez opieki

Zastępcy szeryfa odwiedzili dom 12 grudnia po powiadomieniu od zaniepokojonych sąsiadów, że 11-letni chłopiec jest sam, bez opieki. Chłopiec miał żywność w lodówce, od dwóch tygodni nie chodził do szkoły. Policji nie udało się nawiązać kontaktu z jego rodzicami i umieścili chłopca w rodzinie zastępczej.

Jak poinformowało biuro szeryfa, oboje rodzice, 34-letnia matka i 40-letni ojciec, po powrocie do domu zostali oskarżeni o zaniedbywanie dziecka. Zostali umieszczeni w areszcie.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google