Liderzy OBWE "zszokowani" nagłą śmiercią szefa MSZ Białorusi

Autor:
momo
Źródło:
PAP
Uładzimir Makiej na spotkaniu z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem. Nagranie archiwalne
Uładzimir Makiej na spotkaniu z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem. Nagranie archiwalne
Uładzimir Makiej na spotkaniu z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem. Nagranie archiwalne

Jesteśmy zszokowani nagłą śmiercią ministra spraw zagranicznych Białorusi Uładzimira Makieja - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego OBWE Zbigniewa Raua i sekretarz generalnej OBWE Helgi Schmid, opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych.

Na twitterowym profilu polskiej prezydencji w OBWE został w sobotę opublikowany wpis, w którym Rau i Schmid wyrażają kondolencje rodzinie zmarłego.

"Jesteśmy zszkowani nagłym odejściem ministra spraw zagranicznych Białorusi Uładzimira Makieja" - napisano we wpisie. "Oczekiwaliśmy jego obecności na posiedzeniu Rady Ministerialnej OBWE w przyszłym tygodniu w Polsce. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego" - czytamy.

Nagła śmierć szefa białoruskiej dyplomacji

O "nagłej śmierci" 64-letniego ministra powiadomił w sobotę państwową agencję BiełTA rzecznik białoruskiego MSZ Anatol Hłaz.

Oficjalnych informacji na temat przyczyn śmierci Uładzimira Makieja, który od dziesięciu lat pełnił funkcję szefa MSZ Białorusi, jak dotąd nie podano. Rzecznik MSZ powiedział, że informacja ta była dla wszystkich zaskoczeniem.

Media przypominają, że w piątek Makiej spotkał się z nuncjuszem apostolskim w Mińsku, a w tygodniu był w Armenii, gdzie uczestniczył w sesji poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Pozostałe wiadomości