Świat

Twitter będzie blokował wpisy

Świat

Aktualizacja:
blog.twitter.comTwitter ogłasza nową taktykę

Na wniosek lokalnych władz Twitter będzie blokował wpisy w pewnych krajach - ogłosił właśnie popularny serwis, który odegrał ważną rolę m.in. podczas arabskiej wiosny. Internauci zostaną powiadomieni, jeśli ich wpisy zostaną zablokowane, a szczegóły pojawią się na specjalnej stronie internetowej.

- Będziemy się rozwijać i wchodzić do krajów, w których panują różne poglądy na temat wolności słowa - czytamy na blogu Twittera. - W niektórych poglądy te będą się tak bardzo różnić od naszych, że nie będziemy mogli tam funkcjonować. Pewne kraje ze względów historycznych lub kulturowych będą chciały blokować niektóre wiadomości, tak jak Francja czy Niemcy, gdzie zabronione są treści profaszystowskie - wyjaśniono.

Jedną z naszych podstawowych wartości jest obrona i poszanowanie każdego głosu komunikat Twittera

Zmiana polityki

Twitter podkreślił, że "będzie dążył do tego, by jak najwięcej informacji było dostępnych". - Jedną z naszych podstawowych wartości jest obrona i poszanowanie każdego głosu - zaznaczono.

Decyzja Twittera o cenzurowaniu treści to znaczne odejście od polityki prowadzonej jeszcze rok temu, gdy uczestnicy antyrządowych protestów w Tunezji, Egipcie i innych krajach arabskich zwoływali się za pomocą mediów społecznościowych. Jeszcze w styczniu 2011 roku Twitter podkreślał, iż nie będzie usuwał wpisów "na podstawie ich treści" i będzie "chronił prawo użytkowników do wolności słowa".

Twitter to serwis w formie mikrobloga, który umożliwia porozumiewanie się za pomocą wiadomości nie dłuższych niż 140 znaków.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: blog.twitter.com