Turcy nie mogą wychodzić nocami z domów

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poinformował, że z powodu nasilenia się pandemii COVID-19 mieszkańcy Turcji nie będą mogli od wtorku wychodzić z domów między godzinami 21. i 5. rano. Mają też spędzić w zamknięciu pełny najbliższy weekend - od godziny 21. w piątek do godziny 5. rano w poniedziałek.

W związku z sytuacją epidemiczną w Turcji, prezydent Recep Tayyip Erdogan wprowadził godzinę policyjną – obowiązywać będzie od wtorku między godzinami 21. i 5. rano. Dodał, że restrykcje te nie obejmą niektórych sektorów, takich jak zaopatrzenie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Jak podało w poniedziałek tureckie ministerstwo zdrowia, w ciągu ubiegłych 24 godzin zmarło 188 zainfekowanych osób, co jest kolejnym dobowym rekordem, jakie ustanawiane są nieprzerwanie od ośmiu dni. Łączna liczba zgonów od początku epidemii osiągnęła 13 746.

Najwyższa jak dotąd była również w ciągu ostatniej doby liczba nowych wykrytych nosicieli, których naliczono 31 219 wraz z przypadkami bezobjawowymi. Przez cztery miesiące Turcja uwzględniała w swej statystyce wyłącznie nosicieli z objawami chorobowymi, ale od środy rejestruje już wszystkie przypadki zakażenia.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: