"Melania jest w dobrym nastroju". Trump odwiedził żonę w szpitalu

Świat


Prezydent Donald Trump odwiedził w poniedziałek w szpitalu w Waszyngtonie żonę, Melanię, która tego dnia przeszła tam zabieg chirurgiczny. "Zabieg się udał. Melania jest w dobrym nastroju" - napisał na Twitterze Trump.

Pierwsza dama USA przeszła zabieg chirurgiczny w związku z łagodną dysfunkcją nerki i przez tydzień pozostanie w stołecznym szpitalu Walter Reed National Military Medical Center.

"Zabieg się udał. Melania jest w dobrym nastroju" - napisał na Twitterze Trump.

Wcześniej jej rzeczniczka, Stephanie Grisham, poinformowała, że zabieg - embolizacja - przebiegł bez komplikacji. - Pierwsza dama oczekuje na powrót do zdrowia, by móc kontynuować swą pracę na rzecz dzieci - dodała Grisham.

Embolizacja to zabieg polegający na zamknięciu światła naczynia tętniczego lub żylnego.

Pierwsze damy i ich choroby

Melania ma 48 lat i jest trzecią żoną 71-letniego Donalda Trumpa. Para ma wspólnego syna, 12-letniego Barrona.

Portal telewizji CNN pisze, że Melania Trump to pierwsza żona prezydenta, która przeszła skomplikowany zabieg medyczny w czasie urzędowania w Białym Domu od czasu, gdy w 1987 r. Nancy Reagan poddała się zabiegowi mastektomii. Wcześniej, w 1977 roku Rosalynn Carter przeszła operację usunięcia łagodnego guzka na piersi. W 1974 roku Betty Ford była pierwszą żoną prezydenta, u której zdiagnozowano nowotwór piersi i którą poddano mastektomii.

Autor: KB/adso / Źródło: PAP, CNN