TVN24 | Świat

Syryjski przywódca i jego żona zakażeni koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
tas/adso
Źródło:
Reuters, Interfax, tvn24.pl

Baszar el-Asad i jego małżonka, Asma, uzyskali pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa - podała agencja Reutera, powołując się na oświadczenie biura syryjskiego prezydenta.

Agencja Reutera przekazała, że zarówno Asad, jak i jego małżonka, czują się dobrze i będą kontynuować pracę w czasie izolacji domowej, która potrwa dwa lub trzy tygodnie. Na stronie biura Baszara el-Asada podano, że "prezydent i jego małżonka życzą wszystkim Syryjczykom dobrego samopoczucia i apelują, by przestrzegali zasad ostrożności".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Według doniesień Światowej Organizacji Zdrowia w Syrii potwierdzono jak dotąd blisko 16 tysięcy zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad tysiąc osób.

Pod koniec lutego Syria zarejestrowała rosyjską szczepionkę przeciw koronawirusowi Sputnik V - przypomniała rosyjska agencja Interfax. Władze w Damaszku informowały na początku marca, że w pierwszej kolejności zostaną zaszczepieni pracownicy służby zdrowia. Raportowały również, że nastąpił wzrost liczby przypadków zakażeń, nie ujawniając danych.

"Po dekadzie wojny, w wyniku której zginęły setki tysięcy ludzi, a miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, armia Asada odzyskała kontrolę nad większością kraju za pomocą takich sojuszników, jak Rosja i Iran" - przypomniała agencja Reutera.

Autor:tas/adso

Źródło: Reuters, Interfax, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości