Świat

Siły koalicji zbombardowały obóz w Sanie. Kilkudziesięciu zabitych i rannych

Świat


Samoloty sił koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej zbombardowały w środę obóz wojskowy w kontrolowanej przez szyickich rebeliantów z ruchu Huti Sanie, zabijając co najmniej 39 osób i raniąc około 90 - powiadomili świadkowie, na których powołuje się Reuters.

Agencja Associated Press pisze, że w nalotach śmierć poniosło co najmniej 15 osób, a ponad 30 zostało rannych. Kilkadziesiąt osób wciąż znajduje się pod gruzami budynków kompleksu wojskowego.

Przedstawiciele jemeńskich rebeliantów poinformowali, że do ataków z powietrza na ich obóz wojskowy doszło we wtorek w nocy i w środę rano. Naloty koalicji są elementem kampanii, która przybrała na sile, kiedy Huti, wspierani przez Iran, zdławili zbrojne powstanie swych dotychczasowych sojuszników, czyli sił lojalnych wobec byłego prezydenta Jemenu Alego Abd Allaha Salaha, a samego Salaha zabili. W wojnie domowej w Jemenie Arabia Saudyjska wspiera w walce z Huti oddziały rządowe lojalne wobec legalnie wybranego i uznawanego przez wspólnotę międzynarodową obecnego prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego. Od początku konfliktu w tym jednym z najuboższych państw świata zginęło ponad 10 tysięcy osób.

Autor: MR//kg / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości