TVN24 | Świat

Wrak An-2 odnaleziony, piloci nie żyją, pasażer po 10 dniach "sam przyszedł do ratowników"

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
Radio Swoboda, sakhalife.ru
Siebjan-Kjuel w Jakucji. W pobliżu tego miejsca odnaleziono fragmenty An-2
Google Earth Siebjan-Kjuel w Jakucji. W pobliżu tego miejsca odnaleziono fragmenty An-2

Rosyjska agencja TASS poinformowała, że służby odnalazły fragmenty samolotu An-2, który 21 czerwca zniknął z radarów. Piloci maszyny nie żyją. Pasażer przeżył i po 10 dniach "sam przyszedł do ratowników" - podało Radio Swoboda.

21 czerwca An-2 leciał z miejscowości Us Chatyn w Jakucji do okręgu kobiajskiego. Na jego pokładzie było dwóch pilotów i jeden pasażer. Maszyna zniknęła z radarów.

W piątek państwowa agencja TASS poinformowała, że służby odnalazły szczątki An-2 na zboczu góry w pobliżu miejscowości Siebjan-Kjuel w Jakucji. Piloci maszyny nie żyją.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Rosyjskie media poinformowały, że katastrofę przeżył 36-letni pasażer samolotu. Mężczyzna po dziesięciu dniach "sam przyszedł do ratowników" - podało Radio Swoboda, powołując się na doniesienia kanału telegram Shot.

An-2. Zdjęcie ilustracyjne mil.ru

Pasażer miał powiedzieć dziennikarzowi Shot, że spędził dziesięć dni samotnie w lesie. Podczas lotu - jak twierdził - An-2 wpadł w gęstą mgłę. Pilot próbował podnosić i opuszczać samolot i w końcu rozbił się o górę. Mężczyzna stracił przytomność, a kiedy ją odzyskał, wyczołgał się z wraku na zewnątrz. Na brzegu jeziora znalazł pusty dom rybacki. Kiedy po 10 dniach zobaczył przeszukujących okolicę ratowników, owinął kij pomarańczową kamizelką ratunkową i nim machał. Przyszedł do ratowników o własnych siłach.

W poszukiwaniu An-2 uczestniczył śmigłowiec Mi-8. Zdjęcie z 23 czerwca 14.mchs.gov.ru

Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala w Jakucku na obserwację, jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazał portal sakhalife.ru.

Autor:tas\mtom

Źródło: Radio Swoboda, sakhalife.ru

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Pozostałe wiadomości