TVN24 | Świat

Ronnie Spector nie żyje

TVN24 | Świat

Autor:
mjz
Źródło:
Reuters, BBC
Ronnie Spector miała 78 lat
ReutersRonnie Spector miała 78 lat

Ronnie Spector, wokalistka popularnego w latach 60. żeńskiego trio The Ronettes, miała 78 lat. Znana była głównie dzięki takim przebojom jak "Be My Baby" i "Baby, I Love You". O jej śmierci poinformowała rodzina.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ronnie zmarła w otoczeniu bliskich, w ramionach swojego męża, Jonathana Greenfielda - przekazała rodzina w oświadczeniu.

"Przeżyła swoje życie z błyskiem w oku, odważną postawą, przewrotnym poczuciem humoru i uśmiechem na twarzy. Była pełna miłości i wdzięczności" – dodała rodzina, cytowana przez Agencję Reutera. "Jej radosny głos i figlarna natura będą żyć w pamięci wszystkich tych, którzy ją znali, słyszeli lub widzieli" - dodano.

Spector, urodzona jako Veronica Yvette Bennett, dorastaał w Nowym Jorku. Ona, jej siostra Estelle oraz ich kuzynka Nedra Talley występowały od najmłodszych lat, najpierw śpiewając na imprezach tanecznych dla młodzieży i żydowskich imprezach bar micwa.

Pod nazwą The Ronettes żeńskie trio wystąpiło po raz pierwszy w 1961 roku.

"To jest głos, którego szukałem!"

W 1963 roku Ronettes zostały przesłuchane przez Phila Spectora, jednego z czołowych producentów muzycznych lat 60., który współpracował z m.in. Beatlesami, Leonardem Cohenem oraz Tiną Turner.

Jak relacjonuje hollywoodzki magazyn branżowy "Variety", po usłyszeniu śpiewającej Ronnie Phil Spector poderwał się od pianina i krzyknął: "To głos, którego szukałem!".

Dzięki ​​Spectorowi Ronettes zdominowały listy przebojów za sprawą takich przebojów jak: "Be My Baby", "Do I Love You" i "Walking in the Rain".

Związek producenta muzycznego i piosenkarki zaczął się w 1968 roku, a zakończył zaledwie po czterech latach. Później Ronnie Spector mówiła, że była traktowana przez męża w "niewolniczy sposób".

Phil Spector zmarł w zeszłym roku podczas odbywania wyroku 19 lat pozbawienia wolności za zamordowanie aktorki Lany Clarkson.

Ronnie SpectorSlaven Vlasic//PAP/EPA

Ronnie Spector przeżyła muzyczny powrót w latach 80., kiedy wystąpiła w popularnym singlu amerykańskiej gwiazdy rocka Eddie Money "Take Me Home Tonight" i współpracowała z takimi grupami jak E Street Band Bruce'a Springsteena.

Autor:mjz

Źródło: Reuters, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Slaven Vlasic//PAP/EPA