Świat

Pippa w pierwszym rzędzie na London Fashion Week

Świat


Siostra brytyjskiej księżnej Cambridge Pippa Middleton zasiadła w pierwszym rzędzie trzeciego dnia pokazów w ramach Brytyjskiego Tygodnia Mody. Media skwapliwie to zauważyły. Z żalem odnotowały też, że nie towarzyszyła jej "najbardziej uwielbiana członkini rodziny królewskiej", "znana z podążania za modą" księżna Catherine.

Celebryci, którzy również nie odpuścili pokazów, to m.in. Kanye West, Tilda Swinton, Sienna Miller, modelka Rosie Huntington-Whiteley czy szefowa amerykańskiej edyzji Vouge'a Anna Wintour.

Wybiegi na London Fashion Week zdominowały motywy kwiatowe i jedwabie. Przed Pippą Middleton i resztą widowni swoje dzieła prezentowali m.in. Mary Katrantzou, 28-letnia projektantka z Aten, która słynie z umieszczania na ubraniach motywów geometrycznych, pochodząca z Serbii Roksanda Ilincić - była modelka, której ubrania nosiła m.in. Michelle Obama i wspomniana Księżna Kate. Prócz nich prezentowali swoje kolekcje także Osman, Kinder Aggugini, Amanda Wakeley.

Dotychczas na London Fashion Week, które trwa od 16 do 21 września, prezentowali się też wielcy, w tym m.in. Burberry, Vivienne Westwood, Christopher Kane i Jonathan Saunders.

Źródło: CBS