Świat

Były ambasador USA w Pałacu Prezydenckim. Trójmorze wśród tematów

Świat

Prezydent Andrzej Duda przybył do West Point
tvn24Andrzej Duda w West Point w USA. Nagranie z 21 września

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z byłym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce Danielem Friedem. Według Kancelarii Prezydenta, tematem rozmowy były między innymi relacje polsko-amerykańskie oraz rozwój inicjatywy Trójmorza.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Atlantic Council Ian Brzeziński oraz Michał Kobosko - poinformowała Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej.

Stany Zjednoczone już wcześniej wyrażały zainteresowanie promowaną przez prezydenta Andrzeja Dudę Inicjatywą Trójmorza. Prezydent Donald Trump 6 lipca przyjechał do Warszawy by wziąć udział w inauguracji Szczytu Trójmorza. Wygłosił wówczas także przemówienie, podczas którego stwierdził, że inicjatywa ta "przemieni i odbuduje cały region".

Daniel Fried był ambasadorem w Polsce w latach od 1997 do 2000. Następnie pracował jako dyrektor wydziału ds. Rosji i Europy w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych. Był gorącym zwolennikiem akcesji Polski do NATO.

Autor: mm\mtom / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof Sitkowski/KPRP