Mubarak w ciężkim stanie. Szok po wyroku?


Stan zdrowia Hosniego Mubaraka gwałtownie pogorszył się po skazaniu na dożywocie - donosi egipska państwowa agencja prasowa MENA. Lekarze więzienni zajmujący się byłym dyktatorem rekomendują przeniesienie go do dużego szpitala.

Mubarak pozostaje za kratami od ponad roku. Najpierw został aresztowany po obaleniu zimą 2011 roku, a w minioną sobotę sąd skazał go na dożywocie za współudział w zabiciu demonstrantów. Po wyroku były prezydent wrócił do więzienia odsiadywać wyrok.

Były dyktator już podczas pobytu w areszcie wielokrotnie miał zapadać na zdrowiu, co zważając na jego wiek - 84 lata - nie jest zaskakujące. Skazanie na dożywocie miało być dla niego szokiem, który w dalszym stopniu nadszarpnął jego zdrowie. Jak podaje MENA, lekarze musieli od środy rano kilka razy przeprowadzać sztuczne oddychanie i ocenili, iż ich pacjent jest w stanie załamania nerwowego, depresji i ma bardzo wysokie ciśnienie.

Opiekujący się Mubarakiem medycy zarekomendowali przeniesienie go do dużego, dobrze wyposażonego szpitala, ponieważ ten więzienny ma być niewystarczający przy stanie zdrowia pacjenta.

Autor: mk\mtom\k / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości