Świat

Mladić pokłócony ze wszystkimi więźniami

Świat

 
TVN24Gen. Ratko Mladić

- Po dwóch miesiącach w areszcie trybunału haskiego były dowódca Serbów bośniackich gen. Ratko Mladić jest skłócony ze wszystkimi osadzonymi: i z Serbami, i z Chorwatami, i z Bośniakami - pisze serbska gazeta "Press".

Po dwóch miesiącach w areszcie trybunału haskiego były dowódca Serbów bośniackich gen. Ratko Mladić jest skłócony ze wszystkimi osadzonymi: i z Serbami, i z Chorwatami, i z Bośniakami Serbska gazeta "Press"

"Jest męczący, wygłasza monologi"

- W ciągu dwóch miesięcy zdołał pokłócić się ze wszystkimi oskarżonymi. Jest bardzo męczący w kontaktach, wygłasza monologi, które trwają dosłownie godzinę, większość oskarżonych zaczęła go więc unikać, bez względu na to, czy są to Serbowie, Chorwaci czy Bośniacy - ujawnił gazecie obrońca jednego z osadzonych.

Jedyną osobą, która z nim wytrzymuje, jest dawny szef sztabu generalnego armii jugosłowiańskiej Dragoljub Ojdanić. - Pomaga mu w ubieraniu się, prasowaniu, gotowaniu i innych czynnościach - pisze "Press".

Mladić jest bardzo męczący w kontaktach, wygłasza monologi, które trwają dosłownie godzinę, większość oskarżonych zaczęła go więc unikać Dziennik "Press"

Wcześniej Mladić został przeniesiony na inne piętro, oficjalnie z powodu nieprzestrzegania dyscypliny, ale według informatora "Press" chodziło o oddzielenie go od Vojislava Szeszelja, byłego premiera Serbii i lidera skrajnych serbskich nacjonalistów, bo ulegał jego wpływom.

W Scheveningen, zwanym niekiedy "pięciogwiazdkowym" więzieniem, każdy osadzony ma własną celę, ale może się kontaktować z innymi. W areszcie jest sala gimnastyczna, siłownia i biblioteka, a także boisko na dworze. Osadzeni mają dostęp do fryzjera i pralni, mogą korzystać z komputera, nosić własną odzież, a nawet sami gotować lub zamawiać jedzenie w kantynie na własny koszt.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24