Świat

Michael Moore nawołuje do "ścisłej reglamentacji broni"

Świat

Twitter.comReżyser ostro o dostępności do broni w USA

"Jedyny sposób, by uczcić zmarłe dzieci, to wymagać ścisłej reglamentacji broni, bezpłatnego dostępu do opieki psychiatrycznej i zakończenia przemocy jako programu polityki publicznej" - napisał na Twitterze amerykański reżyser Michael Moore, zaangażowany w ruch przeciwko dostępności broni.

Michael Moore zdobył w 2003 roku Oscara za najlepszy film dokumentalny za "Bowling for Columbine", w którym podjął temat masakry 13 osób w 1999 roku w szkole w Columbine w stanie Kolorado. Dokonało jej dwóch nastolatków. "Jeszcze za wcześnie, by krytykować naród zwariowany na punkcie broni. Nie, za późno. Co najmniej trzydzieści jeden zabójstw w szkołach od strzelaniny w szkole Columbine High" - napisał na Twitterze w reakcji na słowa rzecznika Białego Domu.

Nie ten czas

Rzecznik Jay Carey, zapytany o konsekwencje strzelaniny w Connecticut w kontekście ograniczenia dostępności broni, odpowiedział, że "to nie czas", by rozmawiać o polityce. "To nie jest czas, by rozmawiać o prawie dotyczącym broni? Naprawdę? To kiedy będzie ten właściwy czas?" - dodał reżyser. W piątek w strzelaninie w szkole w Connecticut zginęło 20 dzieci i sześcioro dorosłych. Napastnik nie żyje, najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Autor: mn//mat / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter.com

Raporty: