Gdy chcieli ominąć burzę, kontakt się urwał. Nikt nie przeżył katastrofy

Świat

Aktualizacja:
Google EarthKatastrofa samolotu w Meksyku

14 osób zginęło w katastrofie małego samolotu pasażerskiego, który rozbił się lecąc z Las Vegas do Monterrey na północy Meksyku - poinformowały lokalne media. Szczątki Bombardiera CL601 Challenger, który przed katastrofą stracił kontakt z wieżą, zostały już odnalezione.

Samolot wystartował z Las Vegas w niedzielę po południu, jednak, jak w poniedziałek poinformowało meksykańskie ministerstwo transportu, nie dotarł do celu. Kontakt z maszyną urwał się po godz. 17 czasu lokalnego, gdy pilot informował o obniżeniu pułapu, by ominąć burzę.

W poniedziałek meksykańskie służby powietrzne poinformowały, że znalezione zostały szczątki samolotu. Wrak zlokalizowano w Meksyku, 208 km na północny zachód od miasta Monclova w przygranicznym stanie Coahuila. Miejscowe media podały, że nie przeżył nikt spośród 11 pasażerów i trzech członków załogi

- Teren jest górzysty, więc minie trochę czasu, zanim jakakolwiek ekipa tam dotrze - stwierdził Fernando Orta ze stanowego departamentu służb ratunkowych.

Powrót z gali bokserskiej

Meksykańskie media podają, że pasażerowie samolotu wracali z organizowanej w Las Vegas gali boksu. Pojedynek pomiędzy Meksykaninem Saulem "Canelo" Alvarezem a Amerykaninem Danielem Jacobsonem odbył się w sobotę.

Samolot leciał z lotniska McCarran w Las Vegas do Monterrey w północnym MeksykuGoogle Maps

Autor: akw,mm\mtom / Źródło: reuters, pap