Tęczowy post pary książęcej. "Miłość jest miłością"

Świat

Księżna Meghan i książę Harry wspierają społeczność LGBTQ+sussexroyal, pride, lqbtq/Instagram
wideo 2/4

Księżna Meghan i książę Harry udzielili poparcia społeczności LGBTQ+ w mediach społecznościowych. Na oficjalnym koncie pary książęcej na Instagramie opublikowano post, w którym wyróżniono organizacje działające na rzecz mniejszości seksualnych.

Na całym świecie, także w Polsce, czerwiec uznawany jest przez mniejszości seksualne za "Pride Month" (w naszym kraju nazywany miesiącem równości). Przy okazji rozpoczęcia corocznych obchodów na Instgramie księżnej Meghan i księcia Harrego pojawił się post z poparciem dla organizacji działających na rzecz praw osób LBGTQ+.

"Jesteśmy z wami, wspieramy was"

"Kontynuując tradycję promowania kont, które śledzimy ze względu na ważne dla nas sprawy społeczne, w czerwcu dumnie 'rzucamy' światło na PRIDE” - czytamy w poście pary książęcej, który w ciągu dwóch dni polubiło prawie 500 tysięcy internautów.

"W tym miesiącu składamy hołd kontom wspierającym społeczność LGTBQ+, które dokonują refleksji nad przeszłością i dają nadzieję na bardziej zróżnicowaną przyszłość" - napisano niżej.

"Jesteśmy z wami i wspieramy was. Bo to bardzo proste: miłość to miłość" - czytamy w zakończeniu.

Ilustracją jest kolaż ze zdjęć z kont, które Meghan i Harry śledzą w mediach społecznościowych.

"Wielkie podziękowania za wsparcie"

Wśród jedenastu wyróżnionych organizacji znalazły się między innymi: Fundacja Eltona Johna (założona przez brytyjskiego muzyka, wspierająca chorych na AIDS), Human Rights Campaign – amerykański ruch działający na rzecz społeczności LGBTQ, It Gets Better – internetowa kampania społeczna kierowana do homoseksualnej, biseksualnej i transgenderycznej młodzieży, a także Fundacja im. Matthew Sheparda – działającą na rzecz równości prawa amerykańskiego dla osób LGBT.

Oznaczone organizacje nie zapomniały podziękować parze książęcej za poparcie.

"Wielkie podziękowania za wsparcie młodzieży LGBTQ+. Szczęśliwego miesiąca równości!" – czytamy w komentarzu organizacji It Gets Better.

"Dziękujemy bardzo za wasze wsparcie w podnoszeniu świadomości" – to już wpis Fundacji im. Matthew Sheparda.

Pod postem pojawiły się także komentarze internautów.

"To jest NIESAMOWITE", "Dziękuję z całego serca. Moje dziecko LGBT ma wiele korzyści z tak pozytywnych działań social mediów", "Dziękujemy za udostępnianie nam tych kont. Są tak ważne" - piszą internauci.

Nie wszystkie wpisy był przychylne.

"Przestaję obserwować to konto", "Czytajcie więcej Biblii. Smutno mi na to patrzeć", "Nie spodziewałem się tego po rodzinie królewskiej" - czytamy w nich.

Czerwiec miesiącem równości

Czerwiec uznawany jest przez społeczność LGBTQ+ za miesiąc równości. Na całym świecie, także w Polsce, organizowane są koncerty, pikniki, sympozja i parady.

Ich celem jest upamiętnienie zamieszek w Stonewall - nowojorskim klubie gejowskim, gdzie w 1969 roku doszło do spontanicznych wystąpień społeczności LGBT i konfliktu z policją.

Autor: dp//mro / Źródło: Independent, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: sussexroyal/Instagram