Świat

Królowa i jej następca. Zdjęcie na koniec niezwykłego roku

Świat

Reuters TVKsiążę Karol jest następcą brytyjskiego tronu

Na zakończenie roku, w którym królowa Elżbieta II świętowała 90. urodziny, brytyjska monarchia opublikowała zdjęcie królowej z następcą brytyjskiego tronu, synem - księciem Karolem.

Fotografia została opublikowana w mediach społecznościowych przez Clarence House, oficjalną rezydencję księcia Karola, jego żony Kamili oraz księcia Harry'ego. Przedstawia królową i jej syna księcia Karola. Zostało wykonane w zamku Windsor.

Clarence House informuje, że fotografia pochodzi z maja.

"To była ogromna przyjemność i zaszczyt"

Za aparatem stanął fotograf mody Nick Knight, który stwierdził, że zależało mu na stworzeniu czegoś, co pokaże "ciepło, ludzkość, siłę i tradycję".

- To była ogromna przyjemność i zaszczyt sfotografować Jej Królewską Mość i księcia Walii w zamku Windsor - powiedział Knight. - Stworzyłem nowoczesny portret - dodał.

Królowa Elżbieta w kwietniu skończyła 90 lat i jest najdłużej panującą monarchinią w Wielkiej Brytanii. Uroczyste obchody z tej okazji zorganizowano w czerwcu.

Książę Karol jest pierwszym synem królowej Elżbiety II i przez to jest pierwszy w kolejce do objęcia brytyjskiego tronu. Kolejny jest jego syn i wnuk królowej, książę William. Z kolei syn Williama, George, jest trzeci w kolejności.

Autor: pk/adso / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Reuters TV