Zakażony koronawirusem Poroszenko w szpitalu. Żona: nie wystarcza miejsc dla zainfekowanych, brakuje sprzętu

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
PAP

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który choruje na COVID-19, został hospitalizowany - poinformowała w sobotę jego małżonka Maryna. Polityk ma obustronne zapalenie płuc. Zakażenie koronawirusem wykryto też u córki byłej ukraińskiej pierwszej pary.

Była pierwsza dama, cytowana przez partię Poroszenki Europejska Solidarność, zaznaczyła, że jej mąż jest hospitalizowany w jednym z kijowskich szpitali, w którym leczeni są pacjenci z COVID-19. - Pomimo tego, że mój mąż ma obustronne zapalenie płuc, ma silną wolę, którą demonstruje, walcząc z chorobą - dodała.

CZYTAJ TAKŻE: Czechy i Ukraina z najwyższą liczbą zakażeń od początku epidemii. "Służby sanitarne nie wytrzymują tempa">>>

Maryna Poroszenko: sytuacja w kijowskich szpitalach jest skrajnie zła

Według Maryny Poroszenko sytuacja w kijowskich szpitalach jest "skrajnie zła" - nie wystarcza tam miejsc dla zainfekowanych koronawirusem, brakuje koncentratorów tlenu i sprzętu reanimacyjnego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

O zakażeniu koronawirusem Poroszenko poinformował na Facebooku we wtorek. 55-letni Poroszenko (prezydent Ukrainy w latach 2014-2019) jest chory na cukrzycę - zaznacza portal Ukraińska Prawda.

1 października Maryna Poroszenko poinformowała o otrzymaniu powtórnego negatywnego wyniku swojego testu na COVID-19.

Infekcję wykryto u 10 ukraińskich parlamentarzystów

W środę deputowani zdecydowali, że w związku z zakażeniami SARS-CoV-2 w październiku odbędzie się tylko jedno plenarne posiedzenie ukraińskiej Rady Najwyższej (parlamentu). Przewodniczący Rady Dmytro Razumkow przekazał wtedy, że w ostatnich dniach infekcję koronawirusem wykryto u 10 parlamentarzystów.

Rekord zakażeń na Ukrainie

Piątek był czwartym dniem z rzędu z rekordowym dobowym bilansem infekcji koronawirusem na Ukrainie. Tego dnia wykryto 4661 zakażeń, a 92 chorych zmarło.

Autor:mjz//rzw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości