Zawalił się szyb kopalni. Zginęło co najmniej 50 górników

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP Reuters

Jedna z lokalnych kongijskich organizacji pozarządowych poinformowała w piątek, że co najmniej 50 górników zginęło w piątek po południu w wypadku w niewielkiej kopalni złota w pobliżu miasta Kamituga we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) - poinformowała jedna z lokalnych organizacji pozarządowych.

Na skutek ulewnego deszczu zawalił się szyb kopalni, działającej bez koncesji, w której prowadzono wydobycie złota tradycyjnymi, tak zwanymi rzemieślniczymi metodami. W chwili wypadku pod ziemią było ponad 50 młodych górników.

Prezydent pozarządowej Initiative of Support and Social Supervision of Women Emiliane Itongwa poinformował, że do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 15 czasu lokalnego. – Górnicy znajdowali się w szybie, który był zakryty i nie mogli się wydostać. Mówimy o około 50 osobach – podkreślił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Kopalnia w KongoMONUSCO/Wikimedia CC BY 2.0

Stare sposoby wydobycia surowców stosowane przez górników w Demokratycznej Republice Konga, zwłaszcza w małych, głównie nielegalnych kopalniach, nie odpowiadają żadnym zasadom bezpieczeństwa w górnictwie i są przyczyną wielu wypadków w tym sektorze.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP Reuters

Źródło zdjęcia głównego: MONUSCO/Wikimedia CC BY 2.0

Pozostałe wiadomości