Świat

Kolejny zbiorowy gwałt w Indiach. Ofiarą 23-latka z Bombaju

Świat


23-letnia fotoreporterka padła ofiarą zbiorowego gwałtu w Bombaju - poinformowała indyjska policja. Kobietę zaatakowało co najmniej trzech mężczyzn, gdy robiła zdjęcia w opuszczonej fabryce. Kolejny gwałt zbiorowy wywołał oburzenie w Indiach.

Według mediów dwaj mężczyźni napadli na kobietę w czwartek wieczorem w dawnej fabryce tekstyliów, która obecnie jest w stanie ruiny. Kobieta robiła tam fotografie dla czasopisma, w którym jest zatrudniona. Podczas pracy fotoreporterce towarzyszył jej przyjaciel. Napastnicy pobili go i związali, gdy próbował bronić kobiety.

Stan stabilny

Napastnicy zaciągnęli dziennikarkę w głąb opuszczonego budynku, zawołali trzech innych mężczyzn i zgwałcili ją. Według innych doniesień gwałtu dokonało trzech mężczyzn.

Kobieta z wieloma obrażeniami ciała trafiła do szpitala na południu Bombaju. Według telewizji NDTV jej stan jest stabilny. Policja zatrzymała 16 osób, które obecnie są przesłuchiwane. Do ataku doszło w dawnej dzielnicy przemysłowej o nazwie Lower Parel, która obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się części Bombaju, pełną luksusowych apartamentów, centrów handlowych i barów.

Kwestia podejścia do kobiet

Czwartkowy gwałt wywołał poruszenie w mediach społecznościowich. Wielu internautów jest w szoku, że gwałt miał miejsce w Bombaju, uważanym za najbezpieczniejsze dla kobiet miasto w Indiach. W grudniu 2012 roku gwałt zbiorowy w stolicy Indii New Delhi na 23-letniej studentce wywołał falę oburzenia i protestów ulicznych w całym kraju. Brutalny atak na kobietę, która na skutek odniesionych obrażeń zmarła, sprawił, że w Indiach, gdzie tradycyjnie dominują mężczyźni, zaczęto krytykować sposób, w jaki traktowane są kobiety.

Zaostrzono kary za napaści seksualne i inne przestępstwa wobec kobiet, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

Autor: mk//bgr / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości