Kenia walczy z alkoholizmem. Zgadza się na tylko jeden pub w mieście

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Władze Kenii chcą walczyć z alkoholizmem
Władze Kenii chcą walczyć z alkoholizmem
Reuters Archive
Reuters ArchiveWładze Kenii chcą walczyć z alkoholizmem

Wiceprezydent Kenii chce, aby władze zaczęły egzekwować dyrektywę dotyczącą pozwolenia na tylko jeden pub w mieście. Rigathi Gachagua podkreślił, że alkoholizm w regionie jest tragiczny i zabronił urzędnikom odnawiania licencji na sprzedaż alkoholu po ich wygaśnięciu.

Wiceprezydent Kenii Rigathi Gachagua nakazał władzom w centralnym regionie kraju rygorystycznie egzekwować dyrektywę dotyczącą pozwolenia na tylko jeden pub w mieście w ramach walki z alkoholizmem.

Oprócz tego - jak informuje BBC - władze centralne chcą również, aby lokale rozrywkowe w regionie działały tylko od godziny 17 do 23.

Władze Kenii chcą walczyć z alkoholizmemReuters Archive

Wiceprezydent Kenii walczy z alkoholizmem w kraju

Istnieją obawy, że prawo to spowoduje, iż wiele osób zacznie spożywać alkohol robiony w domu, często z dodatkiem szkodliwych chemikaliów. Zgłaszano już wcześniej zgony z tego powodu.

Pomimo tych wątpliwości, Gachagua podkreślił, że alkoholizm w regionie jest tragiczny i zabronił urzędnikom odnawiania licencji na sprzedaż alkoholu po ich wygaśnięciu. - Zajmijmy się tymi sprawami, ocalmy następne pokolenie, w przeciwnym razie mamy problem jako społeczeństwo - powiedział wiceprezydent.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive

Pozostałe wiadomości