Świat

Imię drugiego dziecka księcia Williama już wybrane

Świat


Charlotte Elizabeth Diana - tak będzie nazywać się drugie dziecko księżnej Catherine i księcia Williama, które urodziło się w sobotę. O imionach nowo narodzonej, czwartej w kolejce do brytyjskiego tronu dziewczynki, poinformowano m.in. na Twitterze. Jej Królewska Wysokość Księżniczka Cambridge Charlotte - to oficjalny tytuł najmłodszego członka brytyjskiej rodziny królewskiej.

Córka księcia i księżnej Cambridge urodziła się w sobotę 2 maja o godz. 9.34 czasu polskiego, ważąc 3,7 kg, w tym samym szpitalu, co jej starszy brat.

Zgodnie z tradycją jako pierwsza o narodzinach została powiadomiona królowa Elżbieta. Podczas oficjalnego spotkania na północy Anglii, w którym uczestniczyła w sobotę, miała na sobie różowy płaszcz; media brytyjskie spekulują, że kolor mógł zostać wybrany celowo przez monarchinię, która rzekomo chciała w ten sposób uczcić narodziny prawnuczki. Dziadek dziewczynki, książę Walii Karol, i jego małżonka księżna Camilla zapewnili, że są "absolutnie zachwyceni" narodzinami dziecka.

Czwarta w kolejce do tronu

Najmłodsza członkini rodziny królewskiej jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu, po dziadku Karolu, ojcu Williamie i bracie George'u. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w marcu do przepisów o sukcesji, w kolejce do tronu nie prześcigną jej już inni krewni płci męskiej. Ponadto, jeśli zechce, będzie mogła poślubić katolika bez utraty miejsca w kolejce dziedziczenia, na co wcześniejsze reguły nie zezwalały.

Kolejka do tronu

Bukmacherzy trafili

U bukmacherów najwyżej obstawiane były imiona Charlotte lub Alice. Inne ewentualności to Olivia, Victoria, Elisabeth i Diana, po zmarłej matce Wiliama.

04.05 | Charlotte Elizabeth Diana – znamy imiona brytyjskiej księżniczki
04.05 | Charlotte Elizabeth Diana – znamy imiona brytyjskiej księżniczkiFakty TVN
wideo 2/15

Autor: mm / Źródło: tvn24.pl, PAP

Tagi:
Raporty: