TVN24 | Świat

Katastrofa kolejowa pod Barceloną. Nie żyje maszynista jednego z pociągów, kilkadziesiąt osób z obrażeniami

TVN24 | Świat

Autor:
pp/adso
Źródło:
PAP, Reuters

W gminie Sant Boi de Llobregat pod Barceloną na północnym wschodzie Hiszpanii doszło do katastrofy z udziałem dwóch pociągów. Nie żyje maszynista jednego z nich, a kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia.

Służby ratunkowe potwierdziły, że ofiarą katastrofy jest maszynista pociągu pasażerskiego. 77 rannych osób zostało opatrzonych na miejscu, a osiem zostało przewiezionych do szpitala. Służby podały też, że stan dwóch pasażerów jest bardzo ciężki.

W akcji ratunkowej uczestniczyło kilkanaście zastępów jednostek ratownictwa straży pożarnej wspieranych przez dwa śmigłowce medyczne.

Z pierwszych ustaleń śledczych wynika, że pociąg pasażerski został uderzony przez jeden z wagonów pociągu towarowego, który z nieznanych przyczyn wykoleił się w pobliżu stacji kolejowej w Sant Boi de Llobregat.

"Składam najszczersze kondolencje rodzinie maszynisty, który zginął w wyniku wykolejenia" - napisał na Twitterze premier Hiszpanii Pedro Sanchez.

Wiceprezydent regionu Katalonii Jordi Puignero, który przybył na miejsce zdarzenia w poniedziałek wieczorem, powiedział dziennikarzom, że natychmiast rozpocznie się dochodzenie w sprawie katastrofy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/adso

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości