Świat

Brak dowodów na "podłoże terrorystyczne" ataku w Hadze

Świat


Nie ma dowodów na to, że piątkowy atak nożownika w Hadze miał podłoże terrorystyczne - poinformowała w niedzielę holenderska policja. Dodała, że motyw działania sprawcy nie jest znany.

W ataku nożownika, do którego doszło w piątek na ulicy handlowej w Hadze ranne zostały trzy osoby - dwie 15-latki i 13-letni chłopiec. Cała trójka została wypuszczona ze szpitala jeszcze tego samego wieczoru.

ATAK NOŻOWNIKA W HADZE. CZYTAJ WIĘCEJ > 35-letniego podejrzanego zatrzymano dzień później w schronisku dla bezdomnych. Mężczyzna został przesłuchany przez policję. "Wstępnie nie znaleziono żadnych poszlak, które wskazywałyby na istnienie motywu terrorystycznego" - przekazała w oświadczeniu haska policja. Jak dodano, trwa ustalanie motywu działania sprawcy.

Atak nożownika w Hadze

Do ataku nożownika doszło w domu handlowym Hudson's Bay na ruchliwej Grote Marktstraat w centrum Hagi, około 500 metrów od siedziby rządu i parlamentu.

Sprawca ataku, według świadków "atletycznie zbudowany mężczyzna", uciekł z miejsca zdarzenia.

Do podobnego ataku doszło prawie przed rokiem w Amsterdamie, gdzie nożownik na głównym dworcu kolejowym ranił poważnie parę amerykańskich turystów. Policja uznała wtedy, że atak 19-letniego mężczyzny miał podłoże terrorystyczne.

Atak nożownika na ulicy handlowej w Hadze

Autor: momo//kg / Źródło: reuters, pap

Pozostałe wiadomości