Ewa Kopacz wiceszefową frakcji Europejskiej Partii Ludowej

[object Object]
Kopacz startowała do PE z Wielkopolski. Zdobyła najlepszy wynik w regionietvn24
wideo 2/35

Debiutująca w Parlamencie Europejskim jako eurodeputowana była premier Ewa Kopacz została w środę wybrana na wiceszefową grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Jest jedną z dziesięciorga wiceprzewodniczących grupy.

Do tej pory stanowisko to pełnił Tadeusz Zwiefka, dla którego nie znalazło się miejsce na liście Koalicji Europejskiej i który nie wszedł do europarlamentu. Początkowo wiceszefem frakcji EPL miał zostać śląski europoseł Platformy Obywatelskiej Jan Olbrycht, zasiadający w Parlamencie Europejskim od 2004 roku. Zapowiadał to szef delegacji PO Andrzej Halicki. Decyzja została jednak zmieniona.

Kopacz we wpisie w mediach społecznościowych podziękowała za "zaufanie i oddane na nią głosy". Opublikowała też fotografię z sali posiedzeń Parlamentu Europejskiego.

"Nowa praca, nowe wyzwania" - napisała była premier na Twitterze we wtorek, publikując zdjęcie, na którym stoi przed gmachem europarlamentu.

Największa grupa w europarlamencie

EPL ma obecnie 182 europosłów (w środę do grupy dołączyli trzej europosłowie ze Słowacji) i pozostanie największą frakcją polityczną w Parlamencie Europejskim. Druga jest frakcja Socjalistów i Demokratów (S&D), która liczy 153 deputowanych.

Autor: ads//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: EU

Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP