Członkinie Pussy Riot uciekły z Rosji. "Rekrutują zagraniczne feministki"

Wikipedia/Denis BochkarevWładzom nie udało się zidentyfikować wszystkich członkiń Pussy Riot, które grały w Soborze Chrystusa Zbawiciela

Dwie członkinie Pussy Riot w obawie przed aresztowaniem uciekły z Rosji - podała grupa na Twitterze. 17 sierpnia trzy ich koleżanki skazano na dwa lata łagru.

Pięć performerek Pussy Riot 21 lutego w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonało w kominiarkach utwór "Bogurodzico, przegoń Putina". Swój występ nazwały "modlitwą punkową".

W marcu trzy zidentyfikowane dziewczyny aresztowano, a w lipcu postawiono je przed sądem. 17 sierpnia skazano je za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną". Szukają pozostałych

W poniedziałek przedstawiciel moskiewskiego oddziału MSW poinformował, że prowadzone są czynności dochodzeniowo-operacyjne w celu ustalenia tożsamości i miejsca pobytu pozostałych dziewcząt należących do grupy. W weekend grupa artystyczna podała na Twitterze, że dwie jej członkinie uciekły z Rosji i "rekrutują zagraniczne feministki do przeprowadzenia nowych akcji protestacyjnych".

Do grupy Pussy Riot należy kilkanaście dziewczyn. Na zdjęciach i podczas koncertów najczęściej ubrane są w kolorowe kominiarki.

Autor: jak\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia/Denis Bochkarev

Raporty:
Pozostałe wiadomości