Prezydent Czech oddaje krew. "To najłatwiejszy sposób ratowania ludzkiego życia" 

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Wojsko apeluje o oddawanie krwi
Wojsko apeluje o oddawanie krwiTVN24
wideo 2/3
Wojsko apeluje o oddawanie krwiTVN24

"Oddanie krwi to najprostszy sposób na uratowanie czyjegoś życia" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Czech Petr Pavel. Zamieścił także zdjęcie, na którym widać jak sam oddaje krew, a we wpisie zachęcał do tego innych i podziękował tym, którzy robią to najaktywniej. Piątek to Światowy Dzień Krwiodawcy. 

Prezydent Czech Petr Pavel opublikował w piątek w mediach społecznościowych zdjęcia, na których m.in. widać, jak oddaje krew. "Oddanie krwi to najprostszy sposób na uratowanie czyjegoś życia. Dlatego bardzo się cieszę, że dzisiaj, w Światowy Dzień Krwiodawcy, nasi pracownicy również wzięli udział w oddawaniu krwi" - napisał na portalu X.

"Eva (żona czeskiego prezydenta - red.) i ja spotkaliśmy się dzisiaj także z najaktywniejszymi darczyńcami z całego kraju, którzy otrzymali nagrodę Czeskiego Czerwonego Krzyża. Zawsze miło jest mi spotykać ludzi, którzy robią coś dla innych" - dodał. "Jeśli jeszcze nie oddajesz krwi, a możesz, to proszę rozważ to. Każdy dawca pomaga w funkcjonowaniu szpitali" - zaapelował czeski przywódca.

Dzień Krwiodawcy obchodzony jest na całym świecie 14 czerwca, w rocznicę urodzin austriackiego lekarza Karla Landsteinera - patologa i immunologa, noblisty i odkrywcy systemu grup krwi. Jego ideą jest wyrażenie wdzięczności dawcom bezinteresownie oddającym krew, a także popularyzacja honorowego krwiodawstwa.

Autorka/Autor:ks//mrz

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: x.com/Petr Pavel