Świat

Chavez w stanie "krytycznym"

Świat

Aktualizacja:
wikipedia.orgW jakim stanie znajduje się Hugo Chavez?

Po operacji na Kubie prezydent Wenezueli Hugo Chavez znajduje się w stanie "krytycznym", ale stabilnym - donosi, wydawany w Miami dziennik kubańskich emigrantów "El Nuevo Herald". Powołuje się przy tym na źródła w amerykańskim wywiadzie.

Dziennik podał, że źródła wywiadowcze nie mogły jednak potwierdzić krążących w internecie pogłosek o tym, że Chavez cierpi na raka prostaty.

Źródła "Nuevo Herald" podały, że córka Chaveza, Rosines, i jej matka Marisabel Rodriguez "w pośpiechu" odleciały przed kilkoma dniami samolotem wojskowym na Kubę.

Gazeta pisze, że dyskusja wokół "tajemniczej choroby, na którą cierpi Chavez" koncentruje się na "braku realnego następcy" prezydenta Wenezueli.

"Problemy z kręgosłupem"?

Po kilkunastu dniach milczenia, jakie upłynęły od chwili jego hospitalizacji w Hawanie (10 czerwca) w związku z "problemami z kręgosłupem", jak oficjalnie określono jego chorobę, Chavez nadał 24 czerwca kilka depesz z Hawany na Twitterze.

Starszy brat prezydenta Wenezueli, gubernator stanu Barinas, Adan Chavez, oświadczył w środę po powrocie z z Kuby, że "nie wiadomo dokładnie", kiedy powróci on do ojczyzny. Zapewnił jednak, że Hugo Chavez bardzo szybko wraca do zdrowia po pilnej interwencji chirurgicznej, której został poddany przed kilkunastoma dniami w stolicy Kuby.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org